Premierowe egzemplarze tego modelu trafią niebawem do piłkarzy FC Barcelony. Leo Messi z kolegami z drużyny będą mogli dostosować wybrane przez siebie auta, dobierając m.in. pojemność silnika czy kolor karoserii.

– Ogłoszenie Cupry Formentora oficjalnym samochodem FC Barcelona wydaje się naturalnym ruchem. To model zaprojektowany i rozwinięty w Barcelonie. Jego produkcja również będzie mieć miejsce w mieście, w którym powstały obie marki – podkreśla Wayne Griffiths, CEO hiszpańskiej submarki i wiceprezes Seata ds. sprzedaży i marketingu.

Cupra jednocześnie uruchomiła internetową rezerwację swojego nowego modelu. Hiszpanie nie ukrywają, że pokładają spore nadzieje w 310-konnym SUV-ie, który od podstaw został stworzony dla tej marki i nie ma bezpośredniego odpowiednika w gamie Seata, będącego jej właścicielem.

Z zewnątrz samochód będzie wyróżniał się głównie dzięki specjalnemu lakierowi Petrol Blue Matt oraz 19-calowym felgom w miedzianym kolorze. Sportowy charakter modelu mają podkreślać także oryginalne akcenty, m.in. skórzane fotele kubełkowe w kolorze Petrol Blue oraz dodatki w kolorze miedzi i ciemnego aluminium.

Oprócz wersji benzynowej w 2021 roku w ofercie pojawi się także hybryda plug-in z silnikiem benzynowym 1.4 o mocy 150 KM oraz 115-konnym elektrycznym. Łączna moc układu w tym przypadku sięgnie 245 KM, a auto w trybie elektrycznym będzie mogło przejechać ponad 50 km.