Rozsławiony dzięki sukcesom w rajdzie Dakar, SUV Mitsubishi Pajero w roku modelowym 2015 został wyróżniony nową stylizacją przodu pojazdu, nowym wzorem osłony koła zapasowego w kolorze nadwozia oraz LED-ami do jazdy dziennej.

Wewnątrz odświeżonego Pajero znajdziemy m.in. system audio firmy Rockford Fosgate 2 DIN z dotykowym wyświetlaczem. Standardem w nowym Pajero 2015 jest także system monitorowania ciśnienia w oponach TPMS. W ofercie znajdzie się także 3-drzwiowa wersja Mitsubishi Pajero 2015, która pojawi się w salonach w marcu 2015 roku.

Pajero jest napędzane za pomocą wysokoprężnej, turbodoładowanej jednostki z układem wtryskowym Common Rail o pojemności 3,2 litra, która generuje moc 200 KM. Samochód dysponuje napędu na 4 koła Super Select 4WD z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego.

Z silnikiem współpracuje automatyczna, pięciobiegowa skrzynia biegów INVECS-II z sekwencyjnym trybem "Sport Mode", która dopasowuje się do stylu prowadzenia kierowcy i dobiera przełożenia odpowiednio do zapamiętanych danych.

Terenowe możliwości dostarczają takie parametry jak 700 mm głębokość brodzenia, 45-stopniowy kąt pochylenia, 35-stopniowa zdolność wspinania czy 34,5-stopniowy kąt natarcia. Mitsubishi Pajero może holować przyczepy o masie 3500 kg.

W Polsce Mitsubishi Pajero Wagon (5-drzwiowe) jest dostępne w bogato wyposażonej wersji Instyle AT, która oferuje automatyczną klimatyzację, skórzaną tapicerkę siedzeń wraz z pokrytą skórą kierownicą i gałką zmiany biegów, tempomat i zestaw Bluetooth ze sterowaniem w kierownicy, kamerę cofania, okno dachowe, elektryczną regulację siedzeń kierowcy i pasażera, przednie reflektory ksenonowe i elektrochromatyczne lusterko wsteczne.

O bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów dbają systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji, ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania EBD, układy wspomagania hamowania i priorytetu hamulca, wzmocnienia boczne w przednich drzwiach, zestaw 6 poduszek bezpieczeństwa – czołowe i boczne kierowcy oraz pasażera, a także kurtynowe poduszki powietrzne dla 1. i 2. rzędu siedzeń.

Mitsubishi Pajero Wagon Instyle AT jest dostępne w 7 kolorach nadwozia i kosztuje 229 990 zł.

Wiosną 2015 roku w polskich salonach zadebiutuje także 3-drzwiowa odmiana odświeżonego Mitsubishi Pajero.