Winiety autostradowe uprawniające do korzystania z czeskich autostrad zmienią swój wygląd, co ma ułatwić służbom ich identyfikację. Podobnie jak w latach poprzednich, już 1 grudnia 2015 r. będzie można zakupić roczne winiety na 2016 rok.  Natomiast  miesięczne i 10-dniowe będą dostępne od 1 stycznia 2016 r.

Za roczną winietę dla pojazdu o masie do 3,5 tony zapłacimy 1 500 koron i będzie ona ważna od 1 grudnia 2015 r. do 31 stycznia 2017 r. Za kupon miesięczny zapłacimy 400 koron, a za 10-dnikowy 310 czeskich koron.

Tym samym ich cena w kolejnym roku się nie zmieniła. Nowe są natomiast ich kształty. Roczna winieta jest okrągła i ma dominującą czerwoną barwę, miesięczna jest kwadratowa i niebieska, a 10-dniowa jest żółtym trójkątem.

Nowe czeskie winiety zostały też odpowiednio zabezpieczone, co ma uniemożliwić ich podrabianie. Zalecane jest ich kupowanie w oficjalnych i uprawnionych do tego punktach sprzedaży. Ich dystrybucją zajmuje się spółka, którą tworzy Autoklub Bohemia Assistance, a.s., Česká pošta, s.p. i MTX, s r.o.

Winiety sprzedają stacje paliw, oddziały poczty, Autoklub Bohemia Assistance i MTX, a także można je zamówić za pośrednictwem stron y internetowej.

Zagranicznych kierowców ostrzega się przed kupowaniem winiet za niższą cenę, co może świadczyć o ich nieautentyczności. Za jazdę bez ważnej winiety grozi kierowcy mandat w wysokości 5 000 koron.