Kierowca rajdowy potwierdził, że na obecną chwilę nie współpracuje z PKN ORLEN. Hołowczyc powiedział jednak, że ma pewne miejsce w teamie X-raid i będzie prowadził negocjacje z dotychczasowym sponsorem, by wspólnie wystartować w Dakarze 2013 fabrycznym Mini w polskich barwach.

To nie koniec planów Olsztynianina na ten rok. Już za niespełna tydzień wylatuje z ekipą X-raid do Maroko, by przeprowadzić testy wytrzymałościowe nowego silnika Mini. Zaproszenie otrzymał od Svena Quandta. Następnie Hołek zamierza wziąć udział w Silk Way Rally, również za kierownicą Mini, a we wrześniu chcę wystartować w Rajdzie Polski. Niewiadomo jeszcze w jakim samochodzie pokaże się na Mazurach, ale Tommi Mäkinen obiecał, że dostarczy najlepszą rajdówkę ze swojej stajni.

Czy koniec współpracy Hołowczyca z Orlenem się urzeczywistnia? Byłaby to co najmniej zaskakująca wiadomość biorąc pod uwagę Rajd Dakar. Nie ma w Polsce drugiego tak doświadczonego kierowcy rajdowego, który mógłby zastąpić Hołka w tej imprezie. Czy Orlen Team będą reprezentować tylko motocykliści w Dakarze 2013? Na razie są to tylko spekulacje i dalszy rozwój sytuacji poznany wkrótce.