Do niecodziennego zatrzymania obcokrajowców doszło w sobotę 24 lutego na przygranicznym odcinku nadzorowanym przez placówkę Straży Granicznej w Medyce. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi monitorującemu funkcjonariusze wykryli dwóch mężczyzn, którzy na rowerach przekroczyli granicę w niedozwolonym miejscu. Niemal od razu zjawił się tam patrol pograniczników.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Tłumaczenie cudzoziemców zdumiało Straż Graniczną

Obcokrajowcy na rowerach nie byli świadomi tego, że każdy ich krok jest dokładnie obserwowany. Po przekroczeniu granicy próbowali dostać się w głąb Polski, przeprawiając się przez trudny teren na swoich jednośladach. Po kilkunastu minutach towarzyszyli im już funkcjonariusze Straży Granicznej.

Chcieli dotrzeć do USA na... rowerach. Złapała ich Straż Graniczna Foto: Straż Graniczna
Chcieli dotrzeć do USA na... rowerach. Złapała ich Straż Graniczna

Patrol przeprowadził kontrolę dokumentów. Na podstawie posiadanych przez mężczyzn paszportów udało się ustalić, że to dwaj obywatele Ukrainy – w wieku 25 i 35 lat. W trakcie przesłuchania wyjaśnili pogranicznikom, że na rowerach chcieli na razie dotrzeć do Niemiec i popracować tam przez jakiś czas. Później planowali zdobyć wizy i docelowo przesiedlić się do Stanów Zjednoczonych.

Chcieli dotrzeć do USA na... rowerach. Złapała ich Straż Graniczna Foto: Straż Graniczna
Chcieli dotrzeć do USA na... rowerach. Złapała ich Straż Graniczna

Plan dotarcia do Stanów Zjednoczonych spalił na panewce

Niestety dla nich, ich amerykański sen szybko się skończył. Po zatrzymaniu przez polskich funkcjonariuszy obydwaj zostali ukarani grzywnami w formie mandatów i odesłani z powrotem na terytorium Ukrainy. Muszą trochę udoskonalić swój plan.