Nagranie nie jest nowe, ale biorąc pod uwagę wymienione przez policjanta marki oraz ich uzasadnienia, lista wciąż pozostaje aktualna.

Zanim przejdziesz do policyjnej listy, zobacz najnowsze nagrania z policyjnych kamer. Aż włosy stają dęba. Dalsza części artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Auta najczęściej zatrzymywane przez policję

Na "policyjnej liście podwyższonego ryzyka" znajdują się auta marek:

  • Audi,
  • BMW,
  • Lexus,
  • Opel,
  • Volkswagen.

Popularny Sierżant Bagieta opowiedział, dlaczego to właśnie auta tych marek są zatrzymywane najczęściej.

Dlaczego policjanci najczęściej zatrzymują właśnie te auta

Audi zatrzymywane są częściej z kilku powodów. Po pierwsze, auta tej marki często padają łupem złodziei. To tyczy się głównie najnowszych aut, ale policjanci biorą też na celownik starsze auta tej niemieckiej marki. Dlaczego? Bo często ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

Nowe modele BMW również często padają łupem złodziei, dlatego policjanci są na te auta wyczuleni. Ponadto bawarska marka jest lubiana przez młodych kierowców, bywa że takich, którzy nieszczególnie biorą sobie do serca przepisy ruchu drogowego. Policjant przyznał też, że auta BMW są częściej przeszukiwane w celu wykrycia substancji niedozwolonych.

O Lexusach policjant mówi tak: - Wiele aut tej marki idzie sobie w świat, że tak powiem. Są często kradzione, więc jest to powód do kontroli. Jeżeli na porannej odprawie słyszę, że skradziono Lexusa, to siłą rzeczy moja uwaga jest skupiona na autach tej marki.

Ople i Volkswageny często pełnią rolę pierwszych samochodów młodych kierowców, dlatego wzbudzają podejrzenia policjantów. Bywa, że ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Na dodatek nowe Volkswageny są wciąż łakomym kąskiem dla złodziei.