GDDKiA w czwartkowym komunikacie poinformowała o planowanych zmianach na obwodnicy Trójmiasta na węźle Gdynia Wielki Kack. Są one spowodowane budową drogi ekspresowej S6 i koniecznością wykonania nowej nawierzchni.

Ostatnie zmiany w organizacji ruchu, czyli zwężenie jezdni obwodnicy Trójmiasta w kierunku Łodzi do jednego pasa, były wprowadzone w środę i — według wstępnego harmonogramu — miały zakończyć się w czwartek o godz. 5 nad ranem. Jednak ze względu na usterki techniczne maszyn, prace na węźle zostały przedłużone do godz. 8.

Trzygodzinne opóźnienia spowodowały, że w czwartek od wczesnych godzin porannych na obwodnicy Trójmiasta, przed zwężeniem, tworzyły się kilkukilometrowe korki.

Również w czwartek GDDKiA przesłała komunikat zmieniający wcześniej zapowiadany harmonogram prac. Wynika z niego, że kolejne zmiany na węźle Gdynia Wielki Kac zostały przesunięte z czwartku na piątek. Utrudnienia, czyli zwężenie jezdni do jednego pasa w każdym kierunku, zaczną obowiązywać od godz. 18 i potrwają do środy do godz. 5 nad ranem. Będą ustawiane bariery, później wykonywane będzie warstwa bitumiczna nowej nawierzchni.

Jak wskazuje rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA Piotr Michalski, będą to najpoważniejsze utrudnienia ze względu na ich utrzymanie w porze dziennej na długości ok. 1,2 km.

GDDKiA zastrzega, że harmonogram prac jest uzależniony od warunków atmosferycznych i może ulec zmianie. Drogowcy apelują o zwracanie uwagi na oznakowanie drogowe oraz sygnały kierujących ruchem.

Wcześniej drogowcy kilkukrotnie wprowadzali zmiany na węźle Gdynia Wielki Kack. Powodowały one utrudnienia w ruchu i korki. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz