Właśnie dlatego istnieje Porsche Tequipment. Pod tą nazwą od ponad 20 lat producent sportowych aut z Zuffenhausen oferuje szeroką gamę akcesoriów pozwalających na posprzedażną indywidualizację. Obejmuje ona zarówno elementy zwiększające użyteczność, takie jak dopasowane do danego modelu systemy bagażowe lub foteliki dla dzieci, jak i zwiększające przyjemność z jazdy: od sportowych wydechów oraz modyfikacji optycznych, na przykład przyciemnianych lamp, po zestawy felg o unikalnym wzorze.

Pomysł dalszego udoskonalania samochodów Porsche, już po dostarczeniu do klienta, i zwiększania ich codziennej użyteczności narodził się w 1972 roku w oddziale części zamiennych Porsche. W tamtym czasie oferta akcesoriów ograniczała się głównie do dekielków felg oraz dywaników, szybko jednak pojawiły się w niej kolejne elementy – specjaliści od części zamiennych mieli wiele nowych pomysłów. Sami zaczęli opracowywać prototypy produktów, które proponowali. Tak powstała na przykład pierwsza owiewka dla kabrioletów Porsche. We współpracy z dostawcą stworzono jej produkcyjną wersję i niedługo później wprowadzono do oferty dla modeli 944 oraz 968. Wkrótce owiewka trafiła do gamy fabrycznego wyposażenia kolejnych generacji kabrioletów.

Stale rosnący popyt na oryginalne akcesoria Porsche doprowadził w połowie lat 90. do przekształcenia oddziału części zamiennych w jednostkę sprzedażową. W 1995 roku nadano jej nowoczesną nazwę: Porsche Tequipment, co stanowi skrót od Technical Equipment. Od tamtej pory nie zmieniły się założenia działalności oddziału: najpóźniej w ciągu trzech miesięcy od premiery nowego modelu pojawia się gama przeznaczonych dla niego akcesoriów. Poza praktycznymi rozwiązaniami umożliwiającymi przewożenie nart i rowerów oferta obejmuje również elementy optyczne – w tym aerodynamiczne. Nim jednak te ostatnie trafią do sprzedaży, przechodzą wszechstronne testy w Centrum Rozwoju Porsche w Weissach. W tunelu aerodynamicznym i na torze wyścigowym muszą udowodnić, że nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale i zwiększają stabilność jazdy.

Także zaprojektowane przez Porsche zestawy obręczy należą do najczęściej wybieranych akcesoriów Porsche Tequipment. W 1997 roku oddział zaprezentował pierwszy własny wzór felg: 17-calowe obręcze Dyno dla pierwszej generacji Porsche Boxster (typ 986).

Przez lata oferta Porsche Tequipment rozrosła się z niespełna 150 do ponad 400 produktów. Dzisiaj obejmuje także akcesoria ze świata sportów motorowych, takie jak rejestrator okrążeń Porsche, który – w połączeniu z aplikacją Track Precision dla samochodów Porsche z rodziny GT – umożliwia wyjątkowo precyzyjny pomiar czasów okrążeń. W ubiegłym roku gama akcesoriów wzbogaciła się również o dwa zestawy walizek zaprojektowane przez studio Porsche Design w Zell am See - 918 Spyder oraz Panamera Exclusive. Oba zostały starannie dopasowane do przestrzeni bagażowej odpowiadających im modeli, zgodnie z syntezą formy i funkcji charakterystyczną dla Porsche Tequipment.

Aby uczcić 20. urodziny oddziału, centra Porsche będą po raz kolejny prezentowały akcesoria z obecnej i starszych serii za pomocą różnych działań promocyjnych. Gama tych akcesoriów obejmuje nie tylko pakiet Sport Design dla pierwszej generacji Porsche Cayenne i sportowy wydech dla Porsche 911 Carrera (typ 997), ale również elementy uniwersalne, takie jak foteliki dla dzieci czy preparaty do konserwacji karoserii czy wnętrza. Ponadto, w jubileuszowym roku 2015 Porsche Tequipment uruchamia nową koncepcję „sklepu w sklepie”, stworzoną z myślą o zaprezentowaniu klientowi pełnej gamy akcesoriów w sposób bezpośredni, już po zamontowaniu w pojeździe.