Policja z Bolesławca otrzymała zgłoszenie o pojeździe, który porusza się autostradą A4 z niebieską lampą błyskową i łamie przepisy ruchu drogowego. Policjantom szybko udało się zlokalizować i zatrzymać pojazd, jednak kierowca po chwili gwałtownie ruszył i zaczął uciekać.

Pościg z dróg powiatu bolesławieckiego przeniósł się na autostradę A4 w kierunku granicy. Kierowca BMW serii 5 podczas ucieczki przekraczał podwójną linię ciągłą, niewłaściwie zmieniał pasy ruchu i zajeżdżał drogę radiowozowi, licząc, że uda mu się uciec.

Samochód udało się zatrzymać dopiero po zablokowaniu autostrady przez inny patrol policji. Kierowca mimo to nie poddał się – zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że kierowcą był 25-letni mieszkaniec Bolesławca. Badania stanu trzeźwości oraz narkotestem dało wyniki negatywne.

Okazało się jednak, że mężczyzna ma na swoim koncie zarzut zniszczenia mienia oraz uporczywe nękanie małżeństwa z powiatu bolesławieckiego. Podejrzany łącznie odpowie za popełnienie czterech przestępstw i szeregu wykroczeń. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu, konsekwencje finansowe oraz utrata prawa jazdy.

Źródło: policja.pl