Mł. asp. Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku poinformował o skierowaniu do sądu wniosku o ukaranie 21-latka, który naruszył szereg przepisów drogowych. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia w gminie Urzędów.

"Policjanci z ruchu drogowego pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. W pewnym momencie zauważyli poruszające się z dużą prędkością audi. Ruszyli za pojazdem, który za nic miał przepisy ruchu drogowego, wyprzedzał – na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych, podwójnej linii ciągłej" – opisał mł. asp. Cieliczko.

Kierujący samochodem 21-latek pędził w terenie zabudowanym 147 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 97 km/h. "Kiedy funkcjonariusze zakończyli brawurową jazdę mężczyzny, podczas badania alkomatem okazało się, że kierował w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem niemal 0,3 promila" – dodał policjant.

Mężczyzna jechał pożyczonym samochodem. Stracił prawo jazdy, otrzymał 30 punktów karnych, a funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. "Apelujemy jeszcze raz o respektowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przypominamy, że piratom drogowym od 17 września grożą jeszcze większe kary" – uzupełnił mł. asp. Cieliczko.

Autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ akub/