Mimo że ojciec i wujek zarządzali salonem Forda, Jim O'Shea z Missouri zdecydował się na Volvo 740 GLE. Członkowie rodziny nie odzywali się do niego przez kilka dni. Jim za to zadeklarował się, że przejedzie nim milion mil, co też całkiem niedawno mu się udało. Ojciec właściciela Volvo niestety nie doczekał tego momentu.

Milion mil i lojalność w stosunku do marki została nagrodzona. Jim będzie od teraz mógł jeździć nowiutkim Volvo S60. Kluczyki otrzymał u dealera marki w West County — tego samego, gdzie 30 lat wcześniej nabył samochód. W przekazaniu auta uczestniczył także szef przedstawicielstwa, który w 1991 r. sprzedał Jimowi jego 740-kę. Nowe Volvo nie będzie jednak należeć do Jima O'Shea jak jego obecny samochód. Autem będzie mógł jeździć przez dwa lata w ramach programu abonamentowego Care by Volvo all-inclusive.

W trakcie 30 lat użytkowania Volvo 740 nie obyło się bez awarii. Co prawda nigdy nie uczestniczyło w wypadku, poza tym, że żona Jima trzy razy obiła je na podjeździe, to przy przebiegu 585 tys. mil (941 466 km) trzeba było wymienić silnik. Miliona mil nie wytrzymała także fabrycznie zainstalowana skrzynia biegów — wymieniano ją dwa razy.