Polacy po pechowo rozpoczętym starcie na szutrowych trasach Neste Oil Rally Finland dzisiaj walczyli o miejsce na podium. Nasza załoga odrobiła stratę do Aarona Burkarta (+36,0) i przesunęła się z piątego miejsca na trzecie w klasyfikacji JWRC.

Po przejechaniu dzisiejszych dziewięciu odcinków specjalnych Michał Kościuszko powiedział. „Po wczorajszej przygodzie z dwoma przebitymi oponami strata była tak duża, że dwa pierwsze miejsca były poza naszym zasięgiem, dlatego też skupiliśmy się na walce o trzecią lokatę. Na ostatniej pętli przejeżdżanej jednokrotnie udało się nam wyprzedzić Aarona, bo mieliśmy dobre notatki i mogliśmy szybko pojechać. Jutro przed nami kolejne odcinki, więc wszystko może się jeszcze wydarzyć. Z Finlandii chciałbym wywieść jak największą ilość punktów. Pozycja na podium będzie nas satysfakcjonowała.”

W stawce Juniorów prowadzi Martin Prokop przed Kalle Pinomaki (+28,7) i Michałem Kościuszko(+3:22,3) Jutro zawodnicy mają do przejechania 4 odcinki specjalne o łącznej długości 47,44 kilometrów oesowych. Meta dla pierwszej załogi o godzinie 13.00 polskiego czasu.

Fot. Rallyworld©Willy Weyens