Do obecnego mistrza Nate'a Adamsa (USA) dołączy zwycięzca serii z 2008 roku, Mat Rebeaud (Szwajcaria), powracający do rywalizacji po poważnej kontuzji. Podczas debiutu Red Bull X-Fighters w Rosji ponownie zobaczymy także hiszpańskiego bohatera, Dany'ego Torresa.

Przygotowania do trzeciego przystanku Red Bull X-Fighters World Tour 2010 na Placu Czerwonym w centrum Moskwy już trwają – przed Cerkwią Wasyla Błogosławionego, Mauzoleum Lenina i ścianami Kremla stanęły już kickery i lądowiska. Przewiduje się, że 45 tysięcy fanów wypełni po brzegi słynny plac, który w 1990 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

W ramach przygotowań do debiutu w serii Red Bull X-Fighters rosyjski rider, Alexey Kolesnikov, jako pierwszy w historii tego sportu przeskoczył na swym motocyklu lecącą ciężarówkę! Rosjanin zrobił to na terenie swojego parku freestylowego w mieście Kołomna (Rosja). Pomimo silnego wiatru Kolesnikov wykonał kilka różnych trików – łącznie z imponującym backflipem po wybiciu z mierzącego 2,75 m kickera - przelatując nad 9-tonową ciężarówką, za kierownicą której siedział zwycięzca Rajdu Dakar 2010, Vladimir Chagin (Rosja). Po dwóch z sześciu przystanków World Tour 2010 w klasyfikacji generalnej prowadzi zwycięzca rozpoczynających sezon zawodów w Meksyku, Andrè Villa (Norwegia). Tuż za nim znajduje się mistrz Red Bull X-Fighters z 2009 roku, Nate Adams, z dorobkiem 35 punktów. Jego rodak, Amerykanin Adam Jones ma nadzieję na powtórzenie spektakularnego i zaskakującego sukcesu, jaki odniósł w Egipcie.Słynący z podwójnego backflipa Cameron Sinclair wrócił do formy po upadku w zeszłym roku w Madrycie (Hiszpania) i już nie może się doczekać rywalizacji z najlepszymi riderami świata w Moskwie. Powraca także zwycięzca Red Bull X-Fighters z 2008 roku, Mat Rebeaud (Szwajcaria), który także doznał poważnej kontuzji podczas przygotowań do Światowej Serii 2010 i zmusiła go ona do opuszczenia pierwszych dwóch przystanków tego sezonu. Ponownie zobaczymy także Dany'ego Torresa, który pojawił się podczas pierwszych w tym sezonie zawodów w Mexico City, gdzie zaprezentował świetną formę na słynnej arenie walki byków. Z powodu operacji mógł jedynie oglądać zawody w Egipcie, ale teraz ulubieniec publiczności powraca i na pełnym gazie zmierza do Moskwy.

Zawody w dniu 26 czerwca 2010 roku rozpoczną się o 20:30 czasu lokalnego. Kolejne przystanki światowej serii odbędą się w Madrycie (Hiszpania) i Londyne (Wielka Brytania), a koronacja Mistrza Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2010 odbędzie się 1 października w Rzymie (Włochy).