Już wcześniej poznaliśmy kolejne koncepty A110-50 i Celebration, a obecnie pokazano Alpinie Vision, który wydaje się być już blisko wersji seryjnej.

Wygląd zewnętrzny nowego konceptu nawiązuje kształtami do legendarnego modelu Alpinie A110. Napędzany jest czterocylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem przygotowanym przez Renaultsport, który ma pojemność skokową 1.8 litra. Od 0 do 100 km/h potrzebuje tylko 4,5 sekundy.

Według najnowszych informacji nowe auto w wersji seryjnej powstanie w ciągu najbliższych 12 miesięcy i będzie gotowe do startu w wyścigach. Jeszcze w 2016 r. dwa auta kategorii LMP2 pojawią się w mistrzostwach World Endurance Championship.

Rozwojem nowego auta zajmie się mały zespół z generalnym dyrektorem, Michaelem van der Sande, na czele, który w przeszłości pracował dla Tesli i Astona Martina. Za design odpowiedzialny jest Antony Villain, który pracował przy najnowszej takich modelach jak m.in. najnowsza generacja Clio i Captur.

Produkcja samochodów marki Alpinie zlokalizowana będzie w Dieppe, gdzie powstają sportowe samochody Renault. Sprzedaż rozpocznie się w przyszłym roku. Auta oferowane będą nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach.