• Marka szampana i nazwa koloru Bue Ivy to mocne tropy prowadzące do amerykańskiego małżeństwa muzyków przedsiębiorców
  • Nie wszyscy klienci Rolls-Royce'a chronią prywatność, niektórzy traktują zamówienie ultrarzadkiego pojazdu jako swoistą reklamę
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Nie minęło wiele dni od premiery Rolls-Royce'a Boat Taila, samochodu przypominającego jacht na kołach, a już pojawiły się doniesienia o tożsamości właścicieli. Brytyjski "The Telegraph", który jak wiadomo nie jest tabloidem, twierdzi, że ma podstawy sądzić, czyje wyszukane życzenie spełnił brytyjski producent luksusowych samochodów.

Przypomnijmy, że Rolls-Royce Boat Tail to jedyny w swoim rodzaju kabriolet, cały w błękitach, inspirowany morskimi fascynacjami właścicieli. Jego najmocniej wyróżniającą się cechą szczególną jest drewniany "pokład rufowy", pod którym umieszczono lodówkę na szampana, kieliszki i inne akcesoria przydatne podczas pikniku na świeżym powietrzu. Nie chodzi tu o dowolnego szampana, tylko tego ulubionego przez właścicieli.

Rolls-Royce Boat Tail z lodówką na szampana marki należącej do Jay-Z

Właśnie ten szlachetny trunek stanowi jeden z tropów, które prowadzą do amerykańskiej pary. Szampan, dla którego zbudowano lodówkę na rufie Rolls-Royce'a to Armand de Brignac, chłodzony do temperatury 6 stopni Celsjusza. Jay-Z jest właścicielem 50 proc. udziałów w produkującej go firmie. Markę nabył w 2014 r., niedawno sprzedał połowę udziałów. Zbieg okoliczności?

Inna przesłanka. Dominującym kolorem Rolls-Royce'a Boat Taila jest niebieski – w wielu odcieniach. Jeden z nich nazywa się Blue Ivy – tak samo imię nosi 9-letnia córka Beyoncé i Jay-Z. Przypadek?

Rolls-Royce Boat Tail z autografami Jay-Z i Beyoncé?

"The Telegraph" donosi, powołując się na swoje źródła w branży przemysłowej, że Jay-Z podpisał się pod spodem motywu Rolls-Royce'a na grillu, Beyoncé – pod tylną plakietką. Oboje mieli umieścić swoje podpisy na kolektorze silnika.

Poza tym, choć to może mniej specyficzne – Jay-Z i Beyoncé chętnie goszczą na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie urządzają sobie pikniki. Rolls-Royce Boat Tail ze swoim ukrytym na rufie zestawem piknikowym nadawałby się do tego idealnie.

Rolls-Royce podaje jeden istotny szczegół, który pomógłby w rozszyfrowaniu tożsamości właścicieli Boat Taila. Producent ujawnia, że klienci mają w swojej kolekcji histotycznego Rolls-Royce'a Boat Taila z 1932 r. Czy Jay-Z i Beyoncé rzeczywiście umieścili takiego rzadkiego klasyka w swoim garażu? Na ten temat amerykańska para przedsiębiorczych muzyków się nie wypowiada.

W przypadku Rolls-Royce'a Boat Taila klienci chronią swoją prywatność. Jednak nie zawsze tak jest. Rolls-Royce Phantom Oribe, o którym było głośno dwa miesiące temu, został zamówiony przez japońskiego miliardera Yusaku Maezawę, który zasłynął w masowej wyobraźni jako pierwszy kosmiczny turysta, klient Elona Muska. Japończyk chętnie się do tego przyznał, pozował nawet do zdjęć, publikowanych przez Rolls-Royce'a.