Pierwszymi samochodami, które opuściły bramy fabryki od 6 kwietnia, gdy wstrzymano produkcję, są srebrny Saab 9-5 Aero XWD oraz pomarańczowy 9-3 Cabrio Independence Edition.

W najbliższym czasie poziom produkcji będzie systematycznie wzrastał, jak tylko system dostaw się ustabilizuje. Teraz dla Saaba najważniejsze jest szybkie dostarczanie aut do klientów. Szwedzki producent zalega z dostawami na ponad 6,5 tys. pojazdów, biorąc pod uwagę zamówioną partię 1600 samochodów przez nowego, chińskiego inwestora Pang Da Automobile. Gdy doliczymy do tego zamówienia na model 9-4 X, który jest produkowany w Meksyku, liczba ta wzrasta do 8 100 aut.

Victor Muller - Szef Saab Autombile, patrząc na pierwsze auto zjeżdżające z linii montażowej, powiedział: To jest wielki dzień dla naszej firmy i wspaniale uczucie, gdy widzimy jak zakład ponownie zaczyna pracować. Mamy za sobą trudny czas, ale Saab ponownie powraca. Chciałbym wyrazić moją głęboką wdzięczność dla naszych fantastycznych dostawców, którzy tak ciężko pracowali z nami, aby tak się stało, i dla naszych lojalnych pracowników, którzy stale stali po naszej stronie.

Będziemy ciężko pracować w najbliższym czasie, aby odzyskać zaufanie i pokazać, że jesteśmy poważnym producenta samochodów. Mamy szczęście, że jesteśmy w środku największej ofensywy produktowej w historii firmy. W ubiegłym roku wprowadziliśmy do sprzedaży całkowicie nowego Saaba 9-5 Sedan, a w tym roku na rynek trafił model 9-3 z roku modelowego 2012. Nowy Saab 9-4X, nasz pierwszy crossover, cieszy się dużym zainteresowaniem i już sprzedaliśmy wszystkie samochody z roku modelowego 2011. Po wakacjach rozpoczniemy dostarczanie do klientów oczekiwanego modelu 9-5 SportWagon.