Tuż przed godziną 6 w niedzielny (28 sierpnia) poranek policjanci skarżyskiej drogówki zostali wezwani na ulicę Odlewniczą, gdzie doszło do kolizji drogowej. Kierujący fiatem doprowadził do zderzenia z taksówką.

"Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości uczestników zdarzenia i okazało się, że 56-letni sprawca stłuczki był nietrzeźwy. Miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Na jaw wyszło, że kilka minut wcześniej uszkodził dwa zaparkowane pojazdy na osiedlu Milica oraz ściął znak drogowy" – powiedział PAP podkom. Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

To nie koniec kłopotów nieodpowiedzialnego mężczyzny, który odpowie także za jazdę bez uprawnień, bowiem te zostały mu administracyjnie cofnięte. Jakby tego było mało, kierowca fiata poszukiwany był przez sąd listem gończym. Nie stawił się w areszcie, gdzie miał odbyć kilkunastodniową odsiadkę za niezapłaconą grzywnę.

56-latek został zatrzymany i trafił za kratki. Za wszystkie opisane przewinienia wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet pięcioletniego pozbawienia wolności, ponieważ za jazdę po pijanemu karany był już w przeszłości.(PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ mark/