Foto: Skoda

Skoda za gotówkę? Ten sposób wydaje się najprostszy – płacę za samochód, wyjeżdżam nim z salonu i nie martwię się niczym więcej tylko delektuję się podróżowaniem Scalą, Karoqiem czy Kodiaqiem. Tyle tylko, że w ten sposób pozbywamy się znacznej części naszych oszczędności od razu. Tymczasem te pieniądze mogą przydać się na inne cele, których nie pokryjemy w inny sposób, jak właśnie płacąc od razu w całości.

Foto: Igor Kohutnicki / Auto Świat

W przypadku zakupu nowej Skody korzystniejsza może okazać się inna forma finansowania – na raty. Przecież w ten sposób też stajemy się właścicielami nowego samochodu, ale jednocześnie nasz domowy budżet nie zostaje gwałtownie uszczuplony. Okazuje się przy tym, że dzięki specjalnym ofertom Skody koszty kredytu czy leasingu wcale nie są duże i nie musimy przepłacać za auto z racji wysokiego oprocentowania pożyczki.

125 lat Skody – prezenty dla… klientów

Skoda jest firmą, która dba o swoich klientów nie tylko oferując im dogodne kredyty czy leasingi, lecz także gwarantując im korzystne ceny wszystkich oferowanych samochodów. To jeszcze nie koniec, bowiem każdy z modeli ma bogate wyposażenie seryjne, a w razie konieczności można je dodatkowo wzbogacić elementami z długiej listy opcji. Teraz, gdy Skoda obchodzi swoje 125 urodziny jest szczególna okazja żeby nabyć wymarzoną Skodę w korzystnej ofercie.

Skoda – rodzaje kredytów

Klienci Skody mają do wyboru trzy rodzaje kredytów – Skoda Kredyt Autostart, Skoda Kredyt 0% oraz Skoda Kredyt Niskich Rat.

Skoda Kredyt Autostart to klasyczny produkt, w którym klient płaci niskie miesięczne raty. Co ważne spłata może być rozłożona nawet na 84 miesiące! Minimalny czas kredytowania to 24 miesiące, a wkład własny przy wyborze tej oferty zaczyna się od 0%.

Skoda Kredyt 0% to również klasyczna oferta, ale w tym przypadku niskie raty rozłożone są na okres 36 miesięcy. Ten produkt skierowany jest do osób, które zdecydują się na wpłatę własną w wysokości 50% wartości samochodu.

Foto: Igor Kohutnicki / Auto Świat

Skoda Kredyt Niskich Rat to wyjątkowo nowoczesna forma spłaty zakupu nowego samochodu. W tym przypadku bardzo niska rata miesięczna jest zagwarantowana tym, że klient spłaca jedynie utratę wartości pojazdu. Już w momencie zawierania umowy określona zostaje przewidywana utrata wartości i tylko ona jest kosztem dla klienta. Umowę można podpisać na okres 24, 36 lub 48 miesięcy, a wpłata własna wynosi od 0% do 35%. Z kolei zakończenie kredytu może zakończyć się na jeden z trzech sposobów – zwrotem auta, jednorazowym wykupem lub spłaceniem reszty zaległości w ratach.

Foto: Skoda
Foto: Igor Kohutnicki / Auto Świat

Wiadomo, że w przypadku tej formy finansowania raty są wyjątkowo niskie, ale od czego zależy ich wysokość? Składa się na nią kilka czynników. Po pierwsze oczywiście wysokość wpłaty własnej, okresu finansowania czy założonego przez klienta rocznego przebiegu. Jednak zależy to także od ceny auta oraz ubezpieczenia i wybranego wyposażenia.

Foto: Skoda

I tu znowu przejawia się kolejna przewaga kredytu nad zakupem za gotówkę. Klient nie musi mieć przygotowanych pieniędzy na ubezpiecznie, bo jego koszt można wliczyć w raty. Poza tym do rat mogą być włączone również koszty zakupu dodatkowego wyposażenia. Tym samym nowy właściciel Skody może sobie pozwolić na więcej. W wielu przypadkach zrezygnowałby z elementów podwyższających komfort czy bezpieczeństwo jazdy, bo musiałby od razu za nie zapłacić. A tak ich koszt rozłożony jest na raty, a to w bardzo niewielkim stopniu wpływa na sumę, jaką musi spłacać co miesiąc.

Foto: Piotr Szypulski / Auto Świat

Klienci indywidualni mają jeszcze jeden sposób na sfinansowanie zakupu wymarzonego modelu marki Skoda. Jest nim Skoda Leasing Niskich Rat dla Klientów Indywidualnych. Podobnie, jak w przypadku kredytu, także i tutaj leasingobiorca spłaca wyłącznie utratę wartości samochodu. W przypadku Leasingu Niskich Rat wpłata własna wynosi od 0 do 35% wartości auta, a okres trwania leasingu to 24, 36 lub 48 miesięcy. Po spłaceniu pełnej kwoty umowa kończy się zwrotem samochodu.

Foto: Adam Mikuła / Auto Świat

Skoda nie zapomniała oczywiście o klientach instytucjonalnych. Dla nich przygotowane zostały dwie oferty – jest to również Skoda Leasing Niskich Rat oraz Skoda Leasing 101%. W pierwszym przypadku warunki leasingu są niemal takie same, jak w przypadku umowy zawieranej z klientami indywidualnymi. Dlaczego niemal? Różnica wynika z tego, że koniec umowy oznacza zwrot auta lub jego wykup.

Foto: Adam Mikuła / Auto Świat
Foto: Adam Mikuła / Auto Świat

Skoda Leasing 101% jest klasycznym finansowaniem z niskimi ratami oraz możliwością wykupu auta za 1-25% jego wartości. Okres spłaty wynosi 24, 36, 48, a nawet 60 miesięcy, natomiast wpłata własna wynosi 0-45% wartości samochodu.