Śledztwo prowadzone jest z art. 177 paragraf 2 Kodeksu karnego w sprawie o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. "Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do lat ośmiu. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów" – powiedział PAP prokurator.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę 8 października na parkingu przed kościołem w Trablicach w gm. Kowala. "45-letni mężczyzna, cofając autem marki Chrysler, potrącił swojego trzyletniego wnuka. Dziecko doznało rozległych obrażeń ciała. Zostało przewiezione do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, gdzie po paru godzinach zmarło" – przekazał prokurator. Chłopiec był synem pary młodych, która brała w tym czasie ślub w kościele w Trablicach. Kierujący Chryslerem był trzeźwy. Prawdopodobnie nie zauważył stojącego za autem dziecka.

We wtorek 11 października ma odbyć się sekcja zwłok chłopca. Planowane są też przesłuchania świadków zdarzenia. "Cała rodzina jest w szoku. Dziadek dziecka nie został jeszcze przesłuchany, gdyż jego stan psychiczny nie pozwalał na to. Przesłuchanie nastąpi w najbliższych dniach" – powiedział prok. Kaczmarek. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka