Prezes Suzuki Motor Poland, Harumichi Uto, który wręczył aktorce kluczyki do samochodu, powiedział, że dla firmy jest to ważne wydarzenie.

- Z Joanną Brodzik łączy nas długa znajomość, dzięki temu, że w jednym z najpopularniejszych polskich seriali jeździła ona modelem Swift - powiedział Harumichi Uto. Jesteśmy zaszczyceni, że piękna kobieta promować będzie piękny samochód!

Joanna Brodzik "zaprzyjaźniła się z" marką Suzuki na planie serialu „Magda M.”, gdzie kreowana przez nią pani prawnik jeździła właśnie Suzuki Swift.

- Najbardziej lubię w Swifcie połączenie walorów technicznych z estetycznymi – mówi Joanna Brodzik. Swift to solidny, miejski samochód o współczesnej, dynamicznej linii. Dla mnie jego najważniejszą zaletą jest automatyczna skrzynia biegów, która nie tylko jest niezastąpionym ułatwieniem dla kierowcy w ruchu miejskim, ale też wydatnie wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. O tym, jak komfortowa jest wersja Suzuki Swift w wersji z automatyczną skrzynią biegów, przekonałam się teraz, bo w czasie kręcenia „Magdy M.” nie była jeszcze dostępna w Polsce.

Magda M. stała się uosobieniem marzeń i pragnień tysięcy młodych Polek, a jej auto – zgrabny, dynamiczny Swift – ideałem samochodu dla kobiety, która chce cieszyć się pełną swobodą i czerpać z życia jak najwięcej. Własny Swift to przepustka do niezależności. To komfort w codziennych dojazdach do pracyi przyjemność weekendowych wypadów za miasto. Dla wielu kobiet wnętrze Swifta to prywatna, zindywidualizowana przestrzeń, „oswojona” talizmanami, wiele mówiąca o właścicielce. Wożona na tylnym siedzeniu para eleganckich szpilek, strój do jogi, maskotki i wiele innych osobistych przedmiotów, niezbędnych nowoczesnej kobiecie, świadczą o tym, że w Swifcie czuje się ona swobodnie pewnie.

- Już przy pierwszym oglądaniu Swifta postanowiłam wyposażyć „swój” model we własnoręcznie uszyte pokrowce na zagłówki i dodatkowe, kolorowe poduszki dla pasażerów – wspomina Joanna Brodzik. Na oparciu tylnej kanapy, odbijając się w wstecznym lusterku, siedzi miś Karol z przypiętym do piersi medalem z napisem "i love your freedom". Karol dodawał mi odwagi, kiedy po wielu latach przerwy pierwszy raz siadałam za kółkiem.

Joanna Brodzik i Swift na planie w Portugalii

Reklama Suzuki Swift pod hasłem „Swift – rozumie Ciebie” to pierwsza reklama telewizyjna wyprodukowana przez Suzuki Motor Poland. Za kierownicą – czarująca kobiecością Joanna Brodzik. Nagranie reklamy odbyło się w słonecznej Portugali. W styczniu trzy czerwone samochody Suzuki Swift wyjechały z Warszawy w podróż do Lizbony. Reklamę nakręcono w ciągu dwóch dni, w pięciu miejscach w stolicy Portugalii i jej malowniczych okolicach.

- Zaskoczyła mnie pozytywnie zwrotność Swifta i łatwość w manewrowaniu podczas szybkich przejazdów ciasnymi i stromymi uliczkami Lizbony – przyznaje Joanna Brodzik.

Pogoda dopisała, wszystko przebiegło gładko, a zaangażowanie głównej bohaterki oraz reżysera było imponujące. Najwięcej emocji dostarczyło ekipie ostatnie ujęcie, które musiało zostać nagrane w chwili, gdy słońce zachodzi za ocean. Moment idealnego światła trwał tylko kilka minut. Reżyser perfekcyjnie przygotowywał scenę co do ostatniej sekundy. Kiedy ruszyły kamery, nie było czasu na dubel. Na szczęście słońce stanęło na wysokości zadania.

- Marzyłabym, żeby w normalnym życiu, jak na planie reklamy, trzech przystojniaków wycierało nieustannie z karoserii mojego Suzuki najmniejszy pyłek... – uśmiecha się Joanna Brodzik.

Swift w normalnym życiu

Łukasz Oster, Rzecznik Prasowy Suzuki Motor Poland wyjaśnił, że aktorka jeździć będzie modelem z silnikiem 1,5 litra.

Choć na planie reklamy Joanna Brodzik poruszała się czerwonym Swiftem, prywatnie dla siebie wybrała czarne auto. Oczywiście, z automatyczną skrzynią biegów. Jak jeździ się jej Swiftem na co dzień, po Warszawie?

- W samochodzie spędzam codziennie około dwóch godzin, ale ponieważ jestem początkującym kierowcą, każda dodatkowa godzina to dla mnie czysta frajda – zdradza Brodzik. Najczęściej słucham muzyki, bo uwielbiam wnętrze samochodu wypełnione dźwiękami. Podczas postojów w korku załatwiam telefony i obserwuję ludzi w innych autach. W bagażniku zawsze mam parasol, a w schowku okulary słoneczne. Oprócz tego tabliczkę czekolady i wodę mineralną na wypadek utknięcia w korku.

Uwaga na Brodzik! i czarnego Swifta!

- Mam 35 lat, ale prawo jazdy zrobiłam jeszcze w klasie maturalnej w 1992 roku w Zielonej Górze, prowadząc na egzaminie "Malucha" - podkreśla aktorka. Od tamtej pory, poza sytuacjami filmowymi, o których zresztą trudno powiedzieć, że było to prowadzenie samochodu, autem za kierownicą nie jeździłam. W "Magdzie M" miałam dublera w scenach samochodowych... Jest to moje pierwsze auto w życiu! Dotąd jeździłam komunikacją miejską i taksówkami, a w małym miasteczku, z którego pochodzę chodziło sie po prostu na "piechtę". Przyczyna jest prozaiczna - nigdy nie potrafiłam sobie dać rady z... manualną skrzynią biegów. Nie potrafiłam pokonać bariery lęku przy operowaniu lewarkiem i sprzęgłem.

Automatyczna skrzynia biegów zmieniła sytuację.

- Najchętniej jeździłabym obecnie na okrągło - śmieje się pani Joanna.To taka wielka frajda! A dzięki automatycznej skrzyni mogę pod światłami nawet zrobić makijaż...

Joanna Brodzik miała okazję już sprawdzenia wytrzymałości Swifta. Z kolizji drogowej Suzuki wyszło w zadowalającym stanie, drugi pojazd mocno ucierpiał.

- Suzuki Swift to samochód skrojony na miarę potrzeb współczesnej kobiety – podsumowuje Joanna Brodzik. Zapewnia komfort, bezpieczeństwo i poczucie niezależności. A dzięki automatycznej skrzyni biegów potrafi sprostać naszej podzielnej uwadze, zapewniając płynną jazdę. Suzuki Swift rozumie Ciebie i Twoje potrzeby. Jest to produkt, co pragnę podkreślić, z którym się utożsamiam! Jest to świetny samochód dla kobiety, ale i dla mężczyzny.

W każdym razie: uważajmy na razie jeżdżąc po Warszawie na czarnego Suzuki Swifta z kobietą za kierownicą. Może to być Joanna Brodzik. Na szybie samochodu, który odebrała nie zauważyłem "Zielonego listka"...