Suzuki Vision Gran Turismo zadebiutuje wraz z aktualizacją 1.15 do gry Gran Turismo 7 dostępnej na konsole PlayStation 5. Cyfrowy pojazd łączy w sobie cechy unikalne dla marki, która jest jedną z nielicznych na rynku produkujących zarówno samochody, jak i motocykle. Na takiej samej koncepcji oparto "konstrukcję" tego pojazdu. Jest on fuzją sportowej filozofii Suzuki widocznej w ich jedno- i dwuśladach, a jednocześnie wskrzesza koncepcję innego auta sportowego, korzystającego z motocyklowych rozwiązań - GSX-R/4 zaprezentowanego przez Suzuki w 2001 r.

Po pierwsze, postawiono na niską masę. Samochód waży tylko 970 kg. W jego wyglądzie łatwo można odnaleźć charakterystyczne cechy stylistyczne współczesnych modeli Suzuki, np. Swifta Sport czy mniej znanego u nas Cappuccino.

Napęd jest łączony — spalinowo-elektryczny. Napędzający tylne koła, umieszczony centralnie za przednią osią, silnik spalinowy uzupełniono o silniki elektryczne, co czyni z niego auto czteronapędowe. Silnik spalinowy pochodzi z flagowego motocykla Suzuki - 4-cylindrowa rzędowa jednostka o pojemności 1340 cm3 pochodzi z Hayabusy. Silniki elektryczne są trzy. Dwa umieszczono na przedniej osi, a jeden na tylnej. Łącznie wszystkie cztery jednostki napędowe dają 432 KM przy 9700 obr/min i 610 Nm maksymalnego momentu obrotowego.