Dodała, że mężczyzna odpowie również za kolizję, którą w czasie ucieczki spowodował na osiedlowym parkingu. Na stronie lubuskiej policji został zamieszczony krótki film z pościgu za mężczyzną.

Do samego zajścia doszło 8 sierpnia br. Podczas nocnego patrolu funkcjonariusze postanowili skontrolować kierowcę forda jadącego Szosą Kisielińską w Zielonej Górze. Ten jednak zignorował ich sygnały i zaczął uciekać.

Jak zrelacjonowała Stanisławska, mundurowi błyskawicznie ruszyli w pościg, a o zaistniałej sytuacji powiadomili dyżurnego.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Kierowca forda nie uciekł jednak daleko i zaledwie po kilku minutach został zatrzymany przez policjantów. Do tego uciekając, wjechał na osiedlowy parking, gdzie uderzył w zaparkowanego volkswagena. Mężczyzna próbował uciekać jeszcze pieszo, ale mundurowi szybko go dogonili.

Powód ucieczki policjanci poznali po badaniach i sprawdzeniu w bazie danych. Okazało się, że 43-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a ponadto kierował pod wpływem środków odurzających — dodała policjantka.

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ mark/