W sobotniej sesji kwalifikacyjnej do szóstego wyścigu Pucharu Volkswagen Scirocco R w Brands Hatch Kris Heidorn z wynikiem 52,009 sekundy uzyskał najlepszy czas i wywalczył dla siebie pole position.

Drugi był Jan-Hendrik Ubben z czasem 52,060 sekundy. Maciek Steinhof (z czasem 52,200 s.) wywalczył piąte, a Adam Gładysz siódme miejsce startowe. O tym jak wyrównany poziom prezentują zawodnicy, świadczy fakt, że Izabela Biela, która uzyskała osiemnaste miejsce startowe, przejechała pomiarowe okrążenie wolniej od Krisa Heidorna o niespełna sekundę.

Na starcie obok stałych zawodników Scirocco R-Cup ustawili się także czterej brytyjscy kierowcy Formuły 1 i "legendy" sportu motorowego: Mark Blundell (3.), Johnny Herbert (6.), Martin Brundle (10.) i Derek Bell (23.), którzy mają łącznie na swoim koncie 389 startów w Grand Prix i siedem zwycięstw w 24-godzinnym wyścigu na torze Le Mans.

Przed wyścigiem czterech kierowców, których w klasyfikacji generalnej dzieli zaledwie kilkanaście punktów, zapowiedziało walkę o pozycję lidera: Maciek Steinhof (Polska, 156 punktów), Aditya Patel (Indie, 148), Heidorn (Niemcy,148) i Arne Larisch (Niemcy, 146).

Przed rozpoczęciem wyścigu została nałożona kara na czterech kierowców - Derek Bell, Adam Hay-Nicholls, Daniel Bohr i Adam Gładysz - zostali przesunięci o pięć miejsc do tyłu, ponieważ podczas piątkowego treningu uzyskali najlepsze czasy przy żółtej fladze.

Emocjonujący wyścig i zmiana na pozycji lidera klasyfikacji generalnej

Szósty wyścig z cyklu Scirocco R-Cup odbył się w sobotnie popołudnie. Widzowie na angielskim torze Brands Hatch zobaczyli wiele pojedynków i ekscytujących manewrów wyprzedzania. Kris Heidorn wygrał swój pierwszy wyścig w sezonie. Drugi był adept ze szkoły Volkswagena Jann-Hendrik Ubben, który w emocjonującym finiszu pokonał o jedną dziesiątą sekundy byłego kierowcę Formuły 1 Marka Blundella. Jako czwarty linię mety minął Maciek Steinhof. Adam Gładysz zajął dwunaste miejsce.

Wspaniały pojedynek, w osiągającym do 275 KM Scirocco na biogaz (80 procent mniejsza emisja CO2), toczyli przez całe 26 okrążeń Johnny Herbert i Mark Blundell, który ostatecznie wygrał były kolega z zespołu Miki Häkkinena - Blundell. Herbert minął linię mety na piątej pozycji. Martin Brundle, ex-kierowca Formuły 1, który w pierwszym wyścigu sezonu w Hockenheim wywalczył miejsce na trzecim stopniu podium, musiał tym razem zadowolić się siódmą lokatą. Pechowym przegranym był Hindus Aditya Patel, który krótko po starcie wjechał na żwirowe pobocze i zakończył wyścig.

Po szóstym wyścigu prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Kris Heidorn. Maciek Steinhof traci do lidera 12 punktów, na trzecim miejscu jest Jann Ubben ze stratą 11 punktów do Polaka. Adam Gładysz z 122 punktami zajmuje ósmą lokatę.

Damon Hill, Anthony Hamilton i Stig z "Top Gear" gośćmi Volkswagena

Przyjemności zobaczenia czterech byłych angielskich kierowców Formuły 1 w Pucharze Scirocco R, rywalizujących z utalentowanymi młodymi kierowcami nie mogło sobie odmówić wielu celebrytów związanych ze sportem motorowym. Gośćmi Volkswagena w Brands Hatch byli obok mistrza świata Formuły 1 Damona Hilla również ojciec kierowcy McLarena Lewis Hamilton a także Perry McCarthy (znany jako były "Stig" z serialu BBC Top Gear) oraz legendarny konstruktor bolidów Formuły 1 Gary Anderson.