Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie wpłynęło opisane zgłoszenie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia straż ustaliła, że kierujący samochodem osobowym marki BMW uszkodził dwa dystrybutory paliwa. W wyniku jego działań doszło do pożaru dystrybutora oraz samochodu osobowego.

BMW staranowało stację paliw w Tarnowie Foto: Państwowa Straż Pożarna
BMW staranowało stację paliw w Tarnowie

Działania straży pożarnej polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ponieważ ratownicy mieli do czynienia z obiektem, który korzysta z podziemnych zbiorników paliw, to podjęli oni decyzję o podaniu jednego prądu wody w obronie na budynek stacji paliw oraz jednego prądu piany ciężkiej na palący się samochód, oraz dystrybutor paliwa.

BMW staranowało stację paliw w Tarnowie Foto: Państwowa Straż Pożarna
BMW staranowało stację paliw w Tarnowie

PSP informuje, że w tym przypadku strażacy prowadzili działania w sprzęcie ochronnym, m.in. w aparatach ochrony układu oddechowego. Pożar został ugaszony, a niebezpieczeństwo zażegnane. Obiekty objęte pożarem zostały sprawdzone przy użyciu kamery termowizyjnej, w celu wykluczenia występowania zarzewi ognia. Sprawą zajmą się odpowiednie służby i ustalą okoliczności, w których doszło do wypadku.