Wcześniej o nowym modelu taniego samochodu o zasięgu globalnym mówił Ratan N. Tata. Niedawno na ten temat wypowiedział się szef rozwoju Tata Motors, Girish Wagh, który potwierdził, że nowy model będzie spełniał wszystkie europejskie wymogi. Dotyczy to wersji europejskiej, nad która aktualnie pracuje producent.

Nowa generacja Tata Nano będzie gotowa do 2012 roku. Według Wagha będzie spełniała normy emisji szkodliwych spalin Euro 5 i wszystkie europejskie wymagania dotyczące bezpieczeństwa, a przy tym średnie zużycie paliwa tego samochodu nie powinno przekraczać 3 l/100 km.

Plany Tata Motors są wyjątkowo ambitne i przewidują docelowo produkcję tego modelu na poziomie 1 mln egz. rocznie. Nie wyklucza się także możliwości produkcji tego modelu w Europie. Wśród krajów, w których może być produkowana europejska wersja Tata Nano wymienia się kilka krajów - Słowacja, Czechy, Rumunia, Węgry i Polska. Jednak to tylko przedwczesne spekulacje, bo producent konkretne decyzje w tej sprawie podejmie dopiero za kilka lat.

Więcej: