Pierwszy nabywca Nano zdecydował się na wybór modelu w wersji LX w kolorze Lunar Silver. Kluczyki pierwszemu klientowi wręczył prezes firmy Tata Motors, Ratan N. Tata. Uroczystość odbyła się w punkcie dealerskim Concorde Motors.

Ratan N. Tata przemawiając z tej okazji, powiedział: "Mam nadzieję, że Tata Nano przyniesie przyjemność korzystania z motoryzacji tym, którzy będą teraz mogli kupić swój pierwszy w życiu pojazd oraz tym, którzy posiadają pojazd, ale dzięki Nano, nabędą nowy i nowoczesny środek lokomocji.”

Wraz z panem Vichare także innych dwóch klientów odebrało swoje nowe pojazdy.

Zgodnie z planem, Tata Motors rozpoczęła dostawy Tata Nano w tym miesiącu w różnych miastach Indii. Dostawy do sieci dilerów pochodzą z fabryki wPantnagar, w którym Tata Nano jest obecnie produkowany.

Przy produkcji modelu Nano zaangażowanych jest wielu kooperantów. Części lub komponenty do produkcji tego modelu trafiają od takich dostawców jak Bergh, Siemens, Good Year czy Tyco.

Obecnie Tata Nano dostępny jest z 2-cylindrowym aluminiowym silnikiem benzynowym MPFI (z wielopunktowym wtryskiem paliwa) o pojemności 624 cm3 spełniającym normy czystości spalin BS-III, czterostopniową skrzynią biegów, dostępny na rynku lokalnym w 3 wariantach wyposażenia.

Prezes Tata Motors, Ratan N. Tata, na konferencji prasowej powiedział: “Tata Nano reprezentuje duch łamania konwencjonalnych barier. Model ten, począwszy od desek kreślarskich inżynierów aż do chwili prezentacji handlowej, od powstania konceptu, jego rozwoju aż do uruchomienia jego produkcji, pokonał wiele wyzwań. Produkt ten to potwierdzenie kredytu, jaki zespół projektantów urzeczywistnił. Będzie on bezpiecznym, dostępnym środkiem transport dla tych rodzin, które nie miały dotychczas samochodu. Jesteśmy zadowoleni, że prezentujemy Tata Nano Indiom I światu.”

Tata Nano jest obecnie produkowany w fabryce Tata Motors w Uttarakhand. Ponadto powstaje nowa fabryka w Gujarat, która od 2010 r. będzie produkować kolejne 350.000 sztuk Nano. Docelowy wolumen produkcji Tata Nano wyniesie 1.000.000 szt pojazdów rocznie.