Firma z branży ochrony danych Trend Micro organizująca konkurs Pwn2Own Vancouver co roku zaprasza specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa do wykrywania luk i błędów w wyszukiwarkach internetowych i programach dla przedsiębiorstw. W tegorocznym wydarzeniu po raz pierwszy dodano kategorię motoryzacyjną, którą będzie reprezentować koncern Elona Muska - zaznacza Bloomberg. Uczestnicy Pwn2Own Vancouver 2019 mogą zyskać, poza Modelem 3, od kilkudziesięciu do nawet 250 tys. dolarów.

Tesla, która dostarcza klientom aktualizacje oprogramowania do samochodów za pomocą sieci, pierwszy raz uruchomiła program "bug bounty" w 2014 r., aby nagrodzić tych, którzy odkryją luki w oprogramowaniu i poinformują o nich firmę. Jest to popularna praktyka w branży technologicznej, ale rzadka w sektorze motoryzacyjnym. Zaczyna się to jednak zmieniać ponieważ coraz więcej pojazdów jest podłączonych do internetu, co czyni je podatnymi na ataki hakerskie - zaznaczyła agencja.

"Rozwijamy nasze samochody zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i współpraca ze środowiskiem specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa jest dla nas nieoceniona" - zaznaczył w poniedziałkowym oświadczeniu wiceprezes ds. oprogramowania pojazdów w Tesli David Lau.