Toyota kontynuuje odświeżanie swojej gamy modelowej. Po Avensisie, Aurisie i RAV4 przyszła kolej na kompaktowego sedana. Wizualnie Corolla najbardziej zmieniła się z przodu. Elegancki wizerunek tworzą nowe reflektory (w najwyższej wersji Full LED) połączone z przestylizowaną atrapą chłodnicy i zmienionym zderzakiem. Z zewnątrz samochód wyróżnia się jeszcze tylnymi lampami w technologii LED. Ponadto ofertę tradycyjnie poszerzono o nowe wzory aluminiowych obręczy kół w rozmiarach 16 i 17 cali oraz trzy nowe kolory nadwozia (brązowe Platinum Bronze i Earth Bronze oraz czerwony Tokyo Red).

Toyota Corolla po liftingu
Toyota Corolla po liftingu

Gruntownie zmodernizowano wnętrze pojazdu. Pomiędzy zegarami, które otrzymały niebieskie podświetlenie, znajduje się teraz kolorowy wyświetlacz komputera pokładowego. W centralnej części deski rozdzielczej zamontowano płaski panel, wykończony błyszczącą czernią, w który wkomponowany jest siedmiocalowy ekran dotykowy systemu multimedialnego (jak w Aurisie). Producent informuje, że nowa Corolla zapewnia precyzyjniejsze prowadzenie (zmodyfikowano konstrukcję zawieszenia i układu kierowniczego), a także wyższy komfort we wnętrzu (zostało lepiej wyciszone).

Seryjnie Toyota Crorolla wyposażona jest w ręczną klimatyzację i radio CD/MP3. Już od drugiej wersji wyposażenia Premium instalowany jest standardowo pakiet Toyota Safety Sense, w którego skład wchodzą: układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA) oraz automatyczne światła drogowe (AHB).

Toyota Corolla po liftingu
Toyota Corolla po liftingu

Toyota proponuje dwa pakiety wyposażenia dodatkowego - Style i Tech (oba kosztują po 4500 zł). Pierwszy zawiera: pełne lampy przednie LED, 17-calowe felgi aluminiowe, przyciemniane tylne szyby i spryskiwacze reflektorów. Drugi obejmuje: podgrzewane fotele przednie, czujnik deszczu, tempomat oraz przednie i tylne czujniki parkowania. Z popularnych opcji warto wymienić jeszcze lakier metalizowany, który kosztuje 2300 zł (perłowy/specjalny czerwony – 3000 zł), i nawigację Toyota Touch 2 with Go w cenie 2500 zł. Automatyczna skrzynia biegów dla benzynowego silnika 1.6 to wydatek 5000 zł.

Active Premium Comfort Prestige
1,33 Dual VVT-i (99 KM) 6 M/T benzyna 67 400 zł 70 900 zł 75 400 zł -
1,6 Valvematic (132 KM) 6 M/T benzyna 70 900 zł 74 400 zł 78 900 zł 88 400 zł
1,4 D-4D (90 KM) 6 M/T diesel 78 000 zł 81 500 zł 86 000 zł 95 500 zł

Corolla jest najpopularniejszym modelem japońskiej marki. Pierwszą generację wprowadzono do sprzedaży równo 50 lat temu. Do dziś sprzedano w sumie 44 mln egzemplarzy Crorolli, co stanowi 20% łącznej globalnej sprzedaży Toyoty. Obecnie w ofercie znajduje się XI odsłona modelu (od X generacji dostępny tylko w nadwoziu sedan).