Toyota Hilux Tonka (Tonka to firma zabawkarska) to samochód do zabawy, z tym że dla dużych chłopców, którzy już od dawna nie bawili się w piaskownicy. Auto ma podwójną kabinę, z tyłu – na pace – mieszczą się koło zapasowe oraz kanistry z paliwem. Z prawej strony kabiny wysoko poprowadzony wlot powietrza – na wypadek, gdyby Hilux Tonka musiał brodzić w głębokiej wodzie.

Koncepcyjny Hilux ma zwiększony o 15 cm prześwit w porównaniu z seryjnym Hiluxem do tego potężne terenowe opony 20-calowe. Z przodu zamontowano osłony podwozia, a nad kabiną umieszczono dodatkowe oświetlenie.

Mocny 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem zapewnia bezproblemowe poruszanie się koncepcyjnego Hiluxa w każdych warunkach.

A teraz przykra wiadomość – mimo takich znakomitych zdolności terenowych Hilux Tonka nie będzie produkowany. To tylko auto demonstracyjne, które będzie wykorzystywane podczas pokazów.

Toyota Hilux jest w Australii bardzo popularnym modelem terenowym – sprzedano tam blisko milion tych aut, w tym ponad pół miliona z napędem na 4 koła. Toyota chwali się, że globalna sprzedaż Hiluxa wyniosła już 16 milionów.