Nadwozie

Na Lazurowym Wybrzeżu we Francji, właśnie odbyła się światowa premiera nowej Toyoty Verso. Jej pierwsza generacja pojawiła się w salonach w 2002 roku, teraz mamy już czwarte wcielenie Verso. Tym razem w nowej wersji zmieniono ponad 470 różnych elementów, ale to co najbardziej rzuca się w oczy to dynamiczny wygląd samochodu. To min. dzięki nowemu, bardziej agresywnemu grillowi, na którym wyróżnia się nowa chromowana listwa. Są też nowe lusterka, czarna atrapa chłodnicy i światła do jazdy dziennej, a także i reflektory tylne ze zmienioną kolorystyką, znajdziemy też czarny dyfuzor dodający dynamicznego wyglądu.

Wnętrze

Do wykończenia wnętrza użyto materiałów dobrej jakości. Jadąc tym autem mamy znakomitą widoczność a to za sprawą dużych okien i wysokiego siedziska fotela kierowcy. W opcjach wyposażenia znajdują się min. podgrzewane fotele, czy skórzane boczki foteli, panele drzwi i podłokietnik i wiele innych elementów. Nowe Verso urosło i jest teraz o 20 mm dłuższe rozstaw osi jest taki jak dotychczas.

Wnętrze jest wygodne i mamy tu całkiem dużo miejsca z przodu, trochę mniej w drugim rzędzie siedzeń, natomiast ostatnie dwa fotele składane znajdujące się "na terytorium" bagażnika nadają się raczej do wożenia krasnali ogrodowych, ale jeśli ktoś lubi to ma taką możliwość .Zreszta u konkurencji ostatnie, składane siedzenia też raczej do niczego innego się nadają.

Silniki i spalanie

Znakomicie w tym samochodzie spisuje się 2 litrowy turbo Diesel znany z nowego Avensisa, dysponujący momentem obrotom 310 Nm zapewniający dobre przyspieszenie i moc już przy niskich obrotach. Do wyboru są też inne jednostki: benzynowe o pojemności 1,6 i 1,8 oraz Diesla o pojemności 2,2l wszystkie te trzy silniki są przeniesione z poprzedniej wersji.

Zawieszenie

Samochód testowaliśmy na krętych drogach wokół Nicei, Cannes i Monte Carlo. Zawieszenie i układ kierowniczy bardzo dobrze sprawowały się przy dynamicznej jeździe na krętych odcinkach drogi do Monte Carlo, równie dobrze spisała się Toyota w ruchu miejskim na odcinkach, na których odbywa wyścig F1 GP Monaco. W tym przypadku, była to jazda w dużym ruchu ulicznym, na krętych jezdniach, tego niezwykłego miasta.

Ceny

To moje pierwsze i gorące wrażenia ze spotkania z nową Toyotą Verso. Jej cena zaczyna się od 75 990 złotych. W salonach w Polsce pojawi siwe już za kilka tygodni.