Nazwa samochodu od razu wskazuje, że został on zaprojektowany w Warszawie. Koncept jest autorstwa podwarszawskiego studia projektowego Kadler. Spółką odpowiedzialną za realizację całego projektu została Varsovia Motor Company Sp. z o.o. - jak czytamy w komunikacie, powołana przez grupę doświadczonych biznesmenów i projektantów.

Varsovia - luksusowa i nowoczesna

Varsovia ma prezentować nowy wymiar designu i luksusu. Wizualizacje limuzyny to potwierdzają. Majestatyczna sylwetka robi wrażenie. Elegancja w czystej postaci - nie znajdziemy tu zbędnych ozdobników. Głównym celem pomysłodawców tego pojazdu było stworzenie luksusowego środka transportu, będącego wygodnym miejscem pracy, rozrywki i wypoczynku. Producent zamierza oferować rozbudowane możliwości personalizacji samochodu, żeby był on dopasowany do wymagań konkretnego nabywcy, jak dobrze skrojony garnitur.

Varsovia - tylko hybrydy

Zgodnie z najnowszymi trendami Varsovia będzie samochodem hybrydowym (typu plug-in), jednak za napęd będą odpowiadać wyłącznie silniki elektryczne. Niewielka jednostka spalinowa ma pełnić rolę agregatu, zasilającego wbudowane w podłogę akumulatory w razie ich rozładowania. Eliminuje to największą wadę aut w pełni elektrycznych - konieczność długotrwałego ładowania akumulatorów. W tym przypadku autem nadal będzie można kontynuuować podróż. Naturalnie, baterie będzie można naładować również podczas postoju ze źródła zewnętrznego. Zasięg elektryczny Varsovii ma wynosić ok 350 km, a zatankowanie paliwem powiększy go o kolejne 500 km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma wynosić poniżej 5 s.

Przedstawiciele Varsovia Motor Company zapewniają, że nie zamierzają poprzestać tylko na koncepcie. W niedługim czasie polska firma zamierza zaprezentować pełnowymiarowy prototyp nowego modelu na jednej ze światowych wystaw motoryzacyjnych. Jeśli Varsovia zbierze pozytywne opinie od potencjalnych odbiorców, to zostanie skierowana do małoseryjnej produkcji, wynoszącej do 50 egzemplarzy rocznie.

Wiecej informacji o Varsovii można znaleźć w załączonej galerii zdjęć.