Najważniejszymi elementami tego projektu są Tiguan skonstruowany przez Dział Badań Koncernu Volkswagen i sieć WLAN opracowana w ramach kooperacji badawczej „Wireless Wolfsburg”.

Połączenie tych dwóch elementów umożliwia kierowcy korzystanie z informacji o wydarzeniach w mieście, wyświetlanych bezpośrednio na ekranie systemu nawigacji.

W ramach kooperacji badawczej „Wireless Wolfsburg“, w której uczestniczą Volkswagen Wolfsburg AG, AutoUni i WobCom wraz z grupą partnerskich firm, opracowana została sieć WLAN w celu przetestowania możliwości mobilnego Internetu. Tiguan, nazwany przez swoich twórców „auto@web”, w sposób ciągły wymienia dane z portalem internetowym i odbiera aktualne informacje w sposób całkowicie niezauważalny dla kierowcy.

Spektrum informacji jest bardzo szerokie: od programu kulturalnego do najciekawszych miejsc, które należy zobaczyć w Wolfsburgu. Tiguan otrzymuje aktualne zestawienie wiadomości z zakresu: „Wydarzenia w mieście”, „Podróże” oraz „Zdrowie i uroda”, które w sposób przejrzysty i czytelny wyświetlane są na ekranie systemu nawigacji.

Auto@web i portal „Wireless Wolfsburg” oferują także wiele innych innowacyjnych funkcji. Na przykład korzystając z komputera domowego właściciel może sprawdzić, czy drzwi w samochodzie są zamknięte, ile paliwa jest w baku lub gdzie samochód jest zaparkowany. Ponadto możne pobrać na przenośny komputer lub palmtopa mapę z zaznaczoną trasą z parkingu do celu podróży.