Według statystyk Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji na ulicach Warszawy w tym roku od stycznia do maja doszło do 274 wypadków drogowych. To o 74 więcej niż w tym samym okresie w 2021 roku. Większość — 256 wypadków — spowodowana była przez kierujących, a w 15 zawinili piesi. W wyniku tych wypadków 14 osób zginęło, a 291 zostało rannych. Najwięcej poszkodowanych jest wśród osób w wieku od 25 do 39 lat.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Stołeczni policjanci wskazali też najbardziej niebezpieczne skrzyżowania w Warszawie. Na skrzyżowaniu al. Wilanowskiej z ul. Rodziny Hiszpańskich doszło do jednego wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Do jednego wypadku z jedną ofiarą śmiertelną doszło też na skrzyżowaniach Białostockiej i Brzeskiej oraz Rembielińskiej i Bartnicznej.

Najczęstszą przyczyną wypadków na warszawskich ulicach było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych (58) i niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (43). Najwięcej wypadków w podanym okresie miało miejsce w czwartki (49), a najmniej w soboty (25) i niedziele (26) — informuje Wydział Ruchu Drogowego KSP.

Autorka: Magda Piasecka

pias/ jann/