Fredrik Johnsson, który jest organizatorem zawodów, powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że 23-letni Hamilton, kierowca teamu McLaren, dostał zaproszenie "open".

- Lewis powiedział, że chce wziąć udział. Inna sprawa, czy team McLarena pozwoli mu na to i czy to będzie możliwe przy jego licznych obecnie obowiązkach. Zaproszenie ma charakter otwarty. Mamy drugie wolne miejsce w zespole brytyjskim: Team F1 Racing Great Britain, obok Davida Coultharda - podkreślił Fredrik Johnsson.

Hamilton zaczął jeździć w Formule 1, gdy siedmiokrotny Mistrz Świata, Michael Schumacher zakończył karierę (w Ferrari), po wygraniu 91 wyścigów Grand Prix. Hamilton, najmłodszy mistrz w historii Formuły 1, wyrażał żal, że nie mógł się ścigać z Schumacherem.

Wyścig Mistrzów odbywa się na stadionie Wembley od 1988 roku. Zawodnicy rywalizują na torze równoległym. Tegoroczny wyścig odbędzie się 14 grudnia.

W ubiegłym roku zwycięzył Michael Schumacher, który pokoanł Sebastiana Vettela.

W tym roku udział w zawodach potwierdzili kierowcy Foirmuły 1, m. in.: Mark Webber, Jenson Button, David Coulthard oraz Sébastien Loeb (pięciokrotny rajdowy Mistrz Świata), Troy Bayliss (trzykrotny Mistrz Świata w suprebike'ach), Andy Priaulx (Mistrz Świata touring carów) oraz zwycięzca tegorocznego, 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, Duńczyk Tom Kristensen.

Źródło: PAP