Na najbardziej kultowej ulicy w Polsce pojawią się najlepsi kierowcy KIA PLATINUM CUP. Swoje umiejętności pokażą między innymi tegoroczni mistrzowie: Konrad Wróbel i Filip Tokar; jedna z dwóch kobiet w tegorocznej stawce: Adrienn Vogel; najmłodszy w historii polskiego motorsportu mistrz Polski: Szymon Jabłoński oraz Dawid Borek, Nikodem Wierzbicki i Jakub Szablewski.

- Kryterium Asów na ulicy Karowej od zawsze elektryzuje całą motorsportową część Polski. To wielkie święto kończące sezon jest niesamowitym wydarzeniem, które przynajmniej raz w życiu trzeba zobaczyć na żywo. Cieszę się, że również my będziemy mogli pojawić się na trasie tego kultowego odcinka i zaprezentować swoje umiejętności w wyścigowych Picanto. Mamy nadzieję, że naszą jazdą zachęcimy przyszłych kierowców do startów w KIA PLATINUM CUP - mówił Filip Tokar, wicemistrz KPC.

Dodatkowym wydarzeniem pokazowych przejazdów wyścigowych Kii jest zaproszenie na prawe fotele aut finalistek projektu Girls on Track. Międzynarodowy program, który został stworzony przez FIA, skierowany jest do dziewczyn w wieku 13-18 lat i ma na celu odkrycie młodych talentów oraz ułatwienie rozpoczęcia kariery w motorsporcie. Celem długofalowym jest stworzenie kultury, która doceni zaangażowanie kobiet w każdym aspekcie motorsportowej rywalizacji. Głównym ambasadorem polskiej części programu jest Rafał Sonik: zwycięzca Rajdu Dakar, a patronem honorowym został Minister Sportu i Turystyki: Witold Bańka. Polskę w europejskim finale będą reprezentować Natalia Lelek, Joanna Piwowarek i Michalina Sabaj, które do tej pory związane były z kartingiem.

- Mamy nadzieję, że wyścigowe Picanto spodobają się paniom na tyle mocno, że zdecydują się one na starty w przyszłorocznej edycji KIA PLATINUM CUP. Do startów zachęcamy również męską część motorsportowej rodziny. Za kierownicami wyścigowych Picanto mogą zasiąść kierowcy, którzy w 2019 będą świętować co najmniej czternaste urodziny, a wszelkie dodatkowe informacje są udzielane pod adresem: kpc@kia.com.pl, - powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.

Tegoroczny Rajd Barbórka odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia. Na piątek zaplanowano odcinek testowy oraz uroczysty start na ulicy Karowej. Sportowa rywalizacja odbędzie się w sobotę na pięciu odcinkach specjalnych. Imprezę tradycyjnie zakończy Kryterium Asów na ulicy Karowej, gdzie pojawią się również wyścigowe Picanto. Przejazdy KIA PLATINUM CUP zaplanowano na 17:15 oraz 18:15, a wieczorne zmagania będą transmitowane na antenie TVN Turbo.