Białostocki WORD od połowy 2019 r. przygotował już 41 filmów instruktażowych, które zostały odtworzone prawie 636 tys. razy na firmowym kanale YouTube. WORD na tym jednak nie poprzestaje ze swoimi produkcjami – już w najbliższych dniach mają pojawić się kolejne filmy.

To świetna inicjatywa pokazująca, że WORD może wyjść poza ramy swoich statutowych działań i aktywnie starać się pomóc w przygotowaniu do egzaminu. Na nagraniach można zobaczyć, m.in. jak w oku kamery wygląda egzamin i jak powinno się prawidłowo wykonać poszczególne zadania w ruchu miejskim.

Do tej pory największym hitem okazał się film pod tytułem: "Idealny egzamin C+E", który miał aż 249 tysiące wyświetleń. W sumie cykl 3 filmów "Idealny egzamin" (kategorie B, C i C+E) pokazujących jak poradzić sobie z zaliczeniem egzaminu w białostockim WORD miał ponad 380 tysięcy wyświetleń. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się też symulacje egzaminów na prawdziwych trasach egzaminacyjnych w Białymstoku i w Bielsku Podlaskim. Te filmy obejrzane zostały ponad 90 tysięcy razy.

Na tym jednak nie koniec. Na kanale podlaskiego WORD pojawiły się także produkcję stworzone z partnerami z Norwegii, np. "Halo! Czy mnie widzisz?" o zagrożeniach, jakie niesie martwa strefa w pojazdach ciężarowych. Tę produkcję odtworzono aż 162 tysiące razy. Na kanale można też zobaczyć porady przydatne już dla osób posiadających prawo jazdy, ale mających problemy na najbardziej zatłoczonych i skomplikowanych skrzyżowaniach.