Bardzo kompletna oferta

Carsmile to internetowa platforma, posiadająca w tej chwili już ponad 1000 modeli, w której auto można wziąć na abonament. Jak wiadomo już po 3 latach od zakupu nowego auta traci ono od 30 do nawet 50 proc. wartości. W wynajmie długoterminowym spłaca się, piszą w skrócie spadek wartości.

Do tego wraz z samochodem można otrzymać też pakiet usług dodatkowych – w Carsmile jest to zawsze darmowy serwis i dwa komplety opon (wraz z przechowywaniem tych nieużywanych na koszt firmy i oczywiście ich sezonową wymianą). Za dodatkową opłatą, która jest zawarta w miesięcznej racie, można otrzymać też pakiet ubezpieczeń i usługę assistance. A to oznacza, że oprócz płacenia raty, pozostaje tylko tankować i jeździć.

Sprawdź wyjątkową ofertę Carsmile.

Platforma wielu możliwości

Auto na abonament to przyszłość rynku. Sprawdziliśmy jak to działa . Po wejściu na stronę Carsmile wybieramy konkretny model (auta są podzielone na marki, ale najbardziej korzystnie wychodzi najem aut, które są aktualnie w promocjach; wiele z nich jest też dostępna niemalże od ręki). Po wybraniu modelu trzeba zdecydować się na ile miesięcy mamy zamiar wynajmować samochód: 36, 48 czy też 60 miesięcy. Istnieje również możliwość zaznaczenia, czy i ile wkładu własnego mamy zamiar zapłacić na początku umowy. Praktyka Carsmile pokazuje, że wiele osób wpłaca pewną sumę przed podpisaniem umowy, tak by później płacić mniejszą ratę.

Ostatnim krokiem jest wybór usług dodatkowych, o których pisaliśmy wyżej, czyli ubezpieczenie i assistance. Dużym plusem platformy Carsmile jest to, że w zależności od konfiguracji najmu od razu znamy wysokość miesięcznej raty.

Carsmile kieruje swoje usługi między innymi do firm i osób prywatnych co nie jest powszechną praktyką na rynku. Oprócz wynajmu długoterminowego każdy z dostępnych modeli można także wziąć w leasing. Dużym ułatwienie jest fakt, że wszystkie formalności związane z najmem można załatwić przez Internet. Po podpisaniu umowy auto zostaje dostarczone do klienta lub jeśli ten sobie tego życzy, odebrane w salonie (klienci często korzystają z tej formy odbioru auta, bo jest ona przyjemna i niczym nie różni się od odbioru auta kupionego w salonie).

Czy to się opłaca?

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób użytkuje się samochód. W niektórych przypadkach to opłacanie abonamentu będzie bardziej korzystne. Szczególnie jeśli lubicie jeździć nowym autem. Warto śledzić też promocje, które Carsmile oferuje, bo kupując większą liczbę konkretnych modeli, może na nie zaoferować bardzo dobrą cenę wynajmu!

W Carsmile po zakończeniu umowy można wynająć kolejny, nowszy samochód. Sprzedaż własnego, a następnie zakup kolejnego auta z salonu byłaby niewątpliwie mało opłacalna.

Najpopularniejsze auto

Najpopularniejszym modelem w Carsmile jest Nissan Qashqai. Obecnie ten model w wersji 1.3 DIG-T Acenta to koszt 1429 zł netto miesięcznie. Podana oferta dotyczy 36-miesięcznego okresu najmu, zerowej wpłaty własnej i pełnego pakietu usług Carsmile.

Zobacz inne samochody na Carsmile.pl.