Przedstawiciel Renault F1 Team już odwiedził Tor Poznań, aby przyjrzeć się przygotowaniom do N-Gine Renault F1 Team Skow. Specjalista Renault przeanalizował najdrobniejsze szczegóły, aby zapewnić widzom maksymalne wrażenia i maksymalne bezpieczeństwo.

W momencie przyjazdu do Polski Robert Kubica będzie miał na swoim koncie starty w 79 wyścigach Grand Prix F1. Przybędzie do Poznania w niecały tydzień po GP Wielkiej Brytanii. - Moja praca to zarazem moja pasja. Jazda bolidem F1 oraz innymi sportowymi modelami samochodów po torze jest dla mnie zawsze przyjemna i ekscytująca. Chcę, by fani F1 w Poznaniu odczuli dokładnie to samo - mówi Robert Kubica.

Już teraz wiadomo, że Robert Kubica poprowadzi na Torze Poznań nie tylko bolid F1. Polak zasiądzie także za kierownicą Renault Megane Trophy o mocy 360 koni mechanicznych. Specyficzne auto francuskiej marki to flagowy samochód wyścigów World Series by Renault i model, w którym odnosi swoje największe sukcesy utytułowana polska zawodniczka wyścigowa - Karolina Czapka.

Foto: Onet
Robert Kubica za kierownicą Renault Megane Trophy

Pod maską specjalnie przygotowanego Renault pracuje 24-zaworowy silnik V6 o poj. 3,6 litra, który dzięki 360 KM mocy, pozwala na rozpędzenie samochodu od 0 do 100 km/h w czasie 3,67 s.

Miasteczko F1 na Torze Poznań zajmie powierzchnię prawie 50 tys. m2.

Renault od ponad 30 lat jest obecne w wyścigowym serialu  F1. Przez ten czas zespół zdobył 15 tytułów Mistrza Świata Kierowców i Konstruktorów.

Robert Kubica już w wieku 10 lat miał na swoim koncie wiele osiągnięć jako kierowca gokartów. W 2001 roku rozpoczął przygodę z Formułą Renault 2000 Eurocup, a następnie zadebiutował w Formule 3. Sezon 2005 rozpoczął jako zawodnik World Series by Renault i zakończył z tytułem mistrzowskim. Nagrodą za to osiągnięcie był test z zespołem Renault F1 Team, który właśnie zdobył Mistrzostwo Świata F1. Sezon 2006 rozpoczął jako trzeci kierowca w barwach stajni BMW-Sauber, a pod koniec roku zadebiutował na torze. Od sezonu 2010 Robert Kubica jeździ w barwach Renault F1 Team.