Choć Ukraińcy dostają niezbędną pomoc zarówno od cywilów, jak i w postaci sprzętu wojskowego, to każda dodatkowa pomoc jest na wagę złota. Pewien internauta postanowił sprzedać swoje Mitsubishi Pajero dla grupy Ukraine Aid Operations (UOA), która cały czas stara się zaopatrzyć żołnierzy oraz obronę terytorialną w potrzebny im sprzęt, głównie kamizelki kuloodporne.

"Pajero nie znosi próżni, dlatego pomyślałem, że fajnie by było je wypełnić, żeby nie wieźć tylko powietrza :) Harri i UAO robią na miejscu mega robotę. Dostarczyli już wiele kamizelek kuloodpornych, aut 4x4, dronów i innego sprzętu pierwszej potrzeby na froncie. Dlatego chciałbym jeszcze raz prosić o jakąkolwiek wpłatę, tak bym mógł wypełnić Pajero pomocą i przekazać ją ludziom z UAO" — czytamy na stronie zbiórki.

Zbiórka trwa, jej celem jest 10 tys. zł i skończy się we wtorek. W planach jest kupno takiego sprzętu jak: rękawiczki, powerbanki, opaski zaciskowe, bepanten, plecaki wojskowe, nauszniki ochronne, racje żywnościowe, kominiarki i nakolanniki. Wszystko, co da się kupić, zostanie zapakowane do samochodu i przekazane pod koniec przyszłego tygodnia w Białymstoku, skąd Pajero pojedzie na front.