W sali Hotelu Gromada zgromadzili się przedstawiciele wszystkich dyscyplin: rajdów, wyścigów płaskich, wyścigów górskich, rallycrossu oraz samochodów terenowych. Nie brakowało także organizatorów imprez, działaczy związkowych i klubowych, byłych sportowców, przedstawicieli sponsorów oraz dziennikarzy

Gości przywitał prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski, który nie tylko gratulował sukcesów zawodnikom i działaczom, ale potwierdził plany budowy w Polsce po 2012 roku pełnowymiarowego toru wyścigowego.

Ceremonia rozdania szarf najlepszym załogom i kierowcą trwała dość długo. Były fanfary i gromkie brawa, gesty radości i wzruszenia.

Niestety nie wszyscy mogli się stawić w Warszawie - zabrakło między innymi Mistrza Polski w rajdowej klasyfikacji generalnej oraz klasie Super 2000,

Najwięcej mistrzowskich szarf zebrali: zespół Peugeot Sport Polska Rally Team - cztery oraz startujący w cyklu Citroën C2R2 Teams’ Challenge, Jan Chmielewski i Ireneusz Pleskot -dwie.

Redakcja RoadLook.pl miała tez swój radosny akcent. Tytuł Wicemistrza w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie A-1150 wywalczył Piotr Bogdański, który w minionym sezonie reprezentował nasze barwy.

Piotr miał zresztą realne szanse na zajęcie pierwszej pozycji w rozgrywkach. Przeszkodziły mu w walce o tytuł dwie sprawy: odwołanie planowanych rund Mistrzostw Polski oraz niestety dziwny, sprzeczny z innymi dyscyplinami sportu samochodowego regulamin (kwestia punktacji).

Dla debiutanta druga lokata jest jednak wspaniałym sukcesem...

Bal Mistrzów trwał długo, była możliwość wymiany poglądów czy wysłuchania skeczy Kabaretu Młodych Panów.

Wśród atmosferze radości czuć było jednak wyraźnie obawę o kondycje sponsorów w roku 2009, który ze względu na kryzys gospodarczy może okazać sie bardzo trudny w sporcie samochodowym w Polsce...