Jak powiedziała PAP rzeczniczka wrocławskiego oddziału GDDKiA Magdalena Szumiata, dobiegł końca remont autostrady A4 przy Punkcie Poboru Opłat Karwiany pod Wrocławiem. "Trwa jeszcze remont parkingu przy PPO, który powinien zakończyć się 4 lipca, jednak prace te nie będą powodowały utrudnień na autostradzie" – dodała.

Remont okolicy Punktu Poboru Opłat w Karwianach trwał od 20 maja i obejmował obie jezdnie autostrady A4 na dojazdach oraz cały plac PPO. "Wykonane zostały m.in. dokumentacja projektowa, projekty stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z objazdami na czas robót, frezowanie warstw bitumicznych, ułożenie podbudowy zasadniczej i warstw wiążącej i ścieralnej, wymiana barier betonowych i plastikowych czy wymiana dylatacji bitumicznych na obiektach mostowych" – poinformowała rzeczniczka. Koszt remontu to ponad 9,5 mln zł.

Jak podała GDDKiA, w ostatni weekend czerwca rozpoczną się natomiast pierwsze prace związane z remontem południowej jezdni autostrady A4 w województwie opolskim, tj. jezdni w kierunku Katowic na wysokości Góry Św. Anny między węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle.