Do zdarzenia doszło na ulicy Wysockiego w Wałbrzychu, a całą sytuację zarejestrował kamerą inny kierowca. Na nagraniu widać, jak 32-latek najpierw goni kierowcę Audi, potem zajeżdża mu drogę i zatrzymuje się przed nim. Następnie wychodzi z samochodu z kijem golfowym i wybija szybę boczną kierowcy.

Agresywny 32-latek najpierw się ukrywał, ale policji udało się go odnaleźć na podstawie nagrania z wideorejestratora świadka zdarzenia. Sprawca tłumaczył się, że sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość kierowcy Audi, który wcześniej wykonał niebezpieczny manewr na drodze. Z tłumaczeń mężczyzny wynika, że wcześniej obaj kierowcy wyprzedzali inne auto. Podczas tego manewru mężczyzna prowadzący Audi gwałtownie zahamował.

Sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Zarzuty, jakie usłyszał mężczyzna, dotyczyły wyrządzenia strat szacowanych na ok. 600 zł i kierowania gróźb karalnych pod adresem pokrzywdzonego, a także kilku wykroczeń drogowych. Kierowca został skazany na 30 godzin prac społecznych miesięcznie przez rok od momentu uprawomocnienia się wyroku i nakaz pokrycia kosztów wymiany szyby.