Rocznik 1984 za 37 mln rubli, czyli ok 1,85 mln zł. Tyle trzeba przygotować na dość rzadko spotykaną radziecką luksusową limuzynę Ził 41045. Sprzedawca chwali się, że powstało zaledwie 19 sztuk na potrzeby najwyższych sowieckich władz (jednym z użytkowników był Jurij Andropow, przywódca ZSRR). Ponoć ostatnia wyprodukowana sztuka powstała na specjalnie zamówienie prezydenta Ukrainy.

Oferowany egzemplarz wyróżnia się nie tylko niskim przebiegiem (zaledwie 52 tys. km). Samochód poddano także fabrycznej renowacji w zakładach AMO Zil przy użyciu oryginalnych części. Odnowiono m.in. układ hamulcowy, przednie i tylne zawieszenie, wszystkie części gumowe, elementy chromowane oraz instalację elektryczną. Renowacji poddano także lakier zgodnie z fabryczną procedurą (nadwozie pokrywano kilkunastoma warstwami lakieru). Wymieniono także ogumienie i akumulatory.

Sprzedawca zapewnia, że wnętrze limuzyny zachowano w oryginalnym stanie. Mimo tylu lat pluszowa tapicerska wciąż prezentuje się znakomicie a elektrycznie sterowane fotele działają jak przed laty. Dalej działa także niezależny system ogrzewania i wentylacji czy zdalne sterowanie odbiornikiem radiowym.

By utrzymać samochód w jak najlepszym stanie właściciel co roku pokonuje ok 1000 km. Zapewnia przy tym, że auto jest garażowane (w ogrzewanym pomieszczeniu o kontrolowanej wilgotności) i corocznie konserwowane. W opisie ogłoszenia czytamy, że pojazd jest całkowicie sprawny technicznie.

Luksusową limuzynę wystawiono na sprzedaż w rosyjskim serwisie ogłoszeniowym auto.ru.