Żołnierz Armii Krajowej w oddziałach Kedywu, uczestnik Powstania Warszawskiego.

Zasłużony działacz Polskiego Związku Motorowego, wieloletni członek Zarządu Głównego PZM. Członek honorowy PZM, zasłużony działacz FIM. Pierwszy Prezydent Komisji Wyścigów Torowych FIM, Wiceprezydent Międzynarodowej Komisji Turystyki Motorowej FIM. Honorowy członek FIM i Honorowy Prezydent Komisji Wyścigów Torowych.

Odznaczony srebrnym Medalem za Zasługi dla Motocyklizmu FIM.

Członek Międzynarodowego Komitetu Fair Play przy UNESCO.

Władek był współorganizatorem wielu międzynarodowych imprez motocyklowych i żużlowych w Polsce. Działacz Głównej Komisji Sportu Żużlowego, współtwórcy regulaminów sportu żużlowego w naszym kraju.

Władka znaliśmy jednak przede wszystkim jako dziennikarza. Pisał o motocyklach: wyścigach i żużlu, był absolutnym autorytetem w tych sprawach. Jego niesamowita wiedza i pamięć, połączona z umiejętnością barwnego opowiadania i przelewania słów na papier powodowała, że Jego terksty były niesamowite: czytało się je jednym tchem.

Miałem zaszczyt współpracowania z Władysławem Pietrzakiem. Razem tworzyliśmy pierwsza część Monografii PZM. Spotykaliśmy się u Niego w mieszkaniu. pracowaliśmy a Jego żona podawała nam kawę...

I, choć mógłbym być Jego synem, wielkim zaskoczeniem dla mniebyło to: gdy moja wiedza na temat komputerów była w powijakach, on już pracował na sprzęcie sprowadzonym z Anglii...

W ostatnich, trudnych dla Niego latach rozmawialiśmy rzadko. Za rzadko...

Żegnaj Władku...

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2008 (czwartek) o godz. 10.00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach.