"Nie zażywam narkotyków. Stosuję THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru" – napisał w oświadczeniu zatrzymany w sobotę aktor Antoni K.

W sobotę wieczorem patrol ruchu drogowego skontrolował pojazd marki Audi. "Kierowca został przebadany pod kątem alkoholu. Był trzeźwy. Natomiast narkotest wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających" – poinformował w sobotę PAP Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Aktor Antoni K. wydał oświadczenie na Instagramie

Policja nie zdradza jego personaliów, ale – jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP – chodzi o aktora Antoniego K. Mężczyzna został zatrzymany. Odniósł się później do zdarzenia, publikując oświadczenie w relacji na swoim koncie na Instagramie.

"Do zatrzymania doszło ok. godz. 16.00 przy ul. Karolkowej 16, zaraz po tym, jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi (Joanny Opozdy, byłej żony Królikowskiego – przyp. PAP), aby spotkać się z synkiem" – napisał Antoni K.

"Funkcjonariusze z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnych substancji, czekali na mnie w okolicy miejsca zamieszkania. Zostałem zatrzymany do kontroli, alkotest wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narkotest wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru" – podał.

Aktor Antoni K. czeka na wyniki badań krwi

Poinformował, że wykonano badanie krwi i oczekuje na wyniki. "W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może utrzymywać się, mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopi" – przekonywał.

Zaznaczył, że "nie zażywa narkotyków". "Co wykazały dzisiejsze testy, więc bardzo proszę o zaprzestanie pomówień. Ponadto tegorocznych urodzin nie świętowałem w żadnym warszawskim klubie" – oświadczył aktor. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ akub/