Sytuacja miała miejsce w środę 15 lutego około godziny 11.00. Policjanci z kamiennogórskiej drogówki zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło przed skrzyżowaniem ul. Wałbrzyskiej i Katowickiej. Na miejscu okazało się, że sprawczynią kolizji jest 62-latka z Wałbrzycha.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że nie było to jedyne, co miała na sumieniu kobieta kierująca Renault. Okazało się, że najpierw najechała na tył innego pojazdu i uciekła z miejsca kolizji. Następnie, zbliżając się do skrzyżowania, uderzyła w tył kolejnego samochodu. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

62-latka zupełnie nie przejęła się kolizjami, jakie spowodowała. Chciała kontynuować jazdę, ale jeden ze świadków zabrał jej kluczyki od Renault. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, zbadali trzeźwość kobiety, która nie mogła utrzymać równowagi.

Wnętrze samochodu zatrzymanej 62-latki
Wnętrze samochodu zatrzymanej 62-latki

Wynik badania wskazał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mieszkanka Wałbrzycha została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Może jej teraz grozić nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zatrzymana 62-latka
Zatrzymana 62-latka

(MĆ)