O nieszczęśliwym zdarzeniu, do którego doszło podczas kradzieży katalizatora, poinformowała amerykańska stacja telewizyjna CBS News. Incydent wydarzył się we wtorek 14 lutego na parkingu przy centrum handlowym w Palmdale w hrabstwie Los Angeles. Według informacji przekazanych stacji przez szeryfa lokalnej policji nie była to próba powstrzymania lub ukarania złodzieja, ale niefortunny wypadek.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Kobieta przejechała mężczyznę kradnącego katalizator

Samochodem, z którego mężczyzna próbował wyciąć element układu wydechowego, był Ford Excursion z lat 1999-2005. Spokrewnione z pikapem F-150 auto terenowe było specjalnie podwyższone, co mogło wydać się zachęcające złodziejowi – pod taki pojazd łatwo się wsunąć. Mężczyzna nie wiedział jednak, że w zaparkowanym samochodzie śpi kobieta.

Służby poinformowały dziennikarzy, że właścicielkę dużego Forda obudził głośny dźwięk piłowania. Zaniepokojona tym, co się dzieje, uruchomiła silnik i zaczęła wyjeżdżać tyłem z miejsca parkingowego. W pewnym momencie poczuła uderzenie. Kiedy wysiadła z auta, zorientowała się, że znajduje się pod nim mężczyzna, więc wezwała pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala. Tam lekarze stwierdzili zgon.

Nie tylko w Polsce zmagamy się z plagą kradzieży katalizatorów

Policjanci zatrzymali trzy inne osoby, które siedziały w samochodzie zaparkowanym obok Forda. Mężczyzna i dwie kobiety są podejrzani o ten sam rodzaj przestępstwa i trafią przed sąd.

Katalizatory Foto: ACZ / Auto Świat
Katalizatory

Amerykanie także zmagają się z plagą kradzieży katalizatorów. Według danych przedstawionych przez National Insurance Crime Bureau na przestrzeni ostatnich kilku lat liczba kradzieży tego elementu wzrosła w USA o ponad 1,2 tys. proc.! Niestety, nie wydaje się, żeby wypadki, takie jak ten w Palmdale, miały ukrócić ten proceder.