Na początek wrażenia z pierwszej jazdy VW Golfem ósmej generacji. Długo zapowiadany kompakt już wkrótce pojawi się w salonach sprzedaży i wszystko wskazuje na to, że powtórzy sukces poprzedników. Mamy też test porównawczy czterech niezwykle popularnych crossoverów. Dwa z nich pachną jeszcze nowością: Mazda CX-30, Kia XCeed, a dwa pozostałe również nie mają zbyt długiego stażu na rynku: Peugeot 3008 i Renault Kadjar.

Coraz częściej i coraz więcej piszemy o samochodach elektrycznych. To trend w motoryzacji, który już w przyszłym roku będzie bardzo zauważalny i obecny na naszym rynku. A wśród elektryków mamy w tym wydaniu: nową Mazdę MX-30, Škodę Superb iV i Citigo e iV, test Renault ZOE i Porsche Taycana. Przede wszystkim zaś piszemy o tym, jak uzyskać dopłatę przy zakupie auta na prąd w Polsce, które modele są nią objęte i czy warto skusić się na taki samochód.

Polecamy również nasz najnowszy katalog „Testy Długodystansowe”, w którym opisujemy stan 74 samochodów po pokonaniu minimum 100 tys. km, a nawet w kilku przypadkach 300 czy też 500 tys. km.

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy spokojnych i pogodnych świąt oraz pomyślnego Nowego Roku. Miłej lektury i do zobaczenia w Nowym Roku 2020. Wszystkiego najlepszego!

Auto Świat 51-52/2019 Foto: Auto Świat
Auto Świat 51-52/2019