CB Radio, które jest prawdziwym asystentem kierowcy to rozwiązanie, którego korzenie sięgają bowiem lat 50. To wówczas bowiem kierowcy ciężarówek w Ameryce zaczęli powszechnie korzystać ze sprzętu radiowego , by wzajemnie informować się o patrolach drogowych oraz miejscach kontroli. Do Europy CB radio zawitało w kolejnej dekadzie XX w. (w Polsce jeszcze do 2004 roku wymagało specjalnego pozwolenia Państwowej Inspekcji Radiowej) i do dziś niezawodnie służy zmotoryzowanym.

Współczesna łączność CB to nie jest jedynie ostrzeganie się kierowców przed „ suszarkami ” i nieoznakowanymi patrolami, jak w przypadku różnych aplikacji w telefonach. Łączność CB przydaje się także do realnego poprawienia bezpieczeństwa podróży. Dobrze bowiem zawczasu wiedzieć co nas czeka po drodze. I dobrze również wiedzieć jak ominąć wszelkie utrudnienia, czego z pewnością nie dowiemy się z aplikacji w smartfonie. Bezcenna jest wiedza o wszelkich zagrożeniach – łatwiej wychwycić pijanych kierowców czy wcześniej powiadomić o dostrzeżonym wypadku lub nieoczekiwanej zmianie ruchu drogowego. Wszystko to dzięki sile społeczności.

Wbrew pozorom, radio CB to nie tylko ogromna rzesza kierowców komunikujących się ze sobą podczas podróży. To również , społeczność użytkowników korzystających z urządzeń stacjonarnych, dzięki którym można liczyć na pomoc niemal w każdym miejscu i o każdej porze (a takich próżno szukać w przypadku aplikacji). Pasjonaci służą bowiem bezpłatnie swoją wiedzą i często pomagają     w różnych nietypowych sytuacjach. Wystarczy tylko sięgnąć po mikrofon i zapytać, by po chwili uzyskać odpowiedź. Lokalni przewodnicy poprowadzą lepiej niż nawigacja w komórce, wskażą wygodne objazdy wszechobecnych robót budowlanych i remontów dróg, a doświadczeni kierowcy polecą miejsca na nocleg, przerwę czy posiłek.

Nie zapominajmy o jednym; łączność CB działa niezależnie od zasięgu sieci telefonii komórkowe i niezależnie od warunków pogodowych. W sytuacji katastrof naturalnych czy gwałtownego pogorszenia pogody telefon będzie bezużyteczny a radio CB dalej przyda się do tego, by zachować łączność.

Pamiętajmy jak niewiele trzeba, by mieć aktualne informacje. Przed każdą podróżą warto włączyć zestaw CB i słuchać tego, co nadają w eterze. Tyle i aż tyle, by znacząco poprawić bezpieczeństwo na drodze. I dotrzeć do celu bez utrudnień.

By zyskać praktycznego asystenta kierowcy warto wziąć udział w konkursie Bezpieczne wakacje z President, w którym do wygrania jest 20 zestawów radiotelefonów CB. Wystarczy nakleić na swój samochód naklejkę dołączoną do tygodnika Auto Świat, zrobić zdjęcie i zaproponować hasło reklamowe. Hasło wraz ze zdjęciem należy przesłać na adres, który znajduje się na specjalnej stronie www.konkurspresident.auto-swiat.pl. Powodzenia!