W tekście i na zdjęciach umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Ford Explorer – futurystycznie ukształtowany

Ford Explorer ma zgrabnie uformowane nadwozie, którego stylistyka z jednej strony kojarzy się z miejską jazdą, a z drugiej wyraża podróżniczy charakter pojazdu. Z przodu dominuje duża gładka powierzchnia przełamana umieszczonym na niej firmowym logo. Tył opanował poprowadzony przez całą szerokość nadwozia wąski pas z umieszczoną na nim nazwą modelu. Dynamiczne postrzeganie auto zawdzięcza zwężającej się ku tyłowi linii bocznych okien, którą zwieńczono charakterystycznie stylizowanym słupkiem C.

Sprawdź ofertę

Ford Explorer – wnętrze służy dalekim podróżom

Samochód powinien sprawdzić się również podczas długich wyjazdów. Pod kątem rodzinnego podróżowania zaprojektowano wnętrze oraz bagażnik, którego pojemność to 470-1400 l. Na pokładzie nie zabrakło nowoczesnego zestawu multimediów SYNC Move obsługiwanego za pośrednictwem 15-calowego, ruchomego ekranu dotykowego. Kierowcę wspomaga asystent pasa ruchu, który umożliwia płynną i bezpieczną zmianę pasa.

Sprawdź ofertę

Ford Explorer – jeden lub dwa silniki

Ford Explorer może być skonfigurowany z jednym lub dwoma silnikami elektrycznymi. W pierwszej sytuacji jest on umieszczony z tyłu i wówczas samochód ma tylny napęd. W drugiej jednostki rozmieszczono przy obu osiach, a moment obrotowy przekazywany jest na cztery koła. Samochód ma na pokładzie akumulatory, w których prąd w zakresie 10-80 proc. można uzupełnić w około 25 min. Kierowca Forda Explorera ma dostęp aż do 500 tys. punktów ładowania w całej Europie, co powinno gwarantować bezproblemowe podróżowanie na długich dystansach.

Sprawdź ofertę